Батьківський день (Радониця) у 2020 році

Зміст

 • 1 Дати поминальних свят
 • 2 Головний день поминання покійних
 • 3 Як провести батьківський день

 • Батьківські дні (Радониці) або дні поминання всіх померлих – найголовніші дні для християн, особливо для глибоко віруючих людей. В цей час свята церква закликає православних згадати про своїх пішли в світ інший рідних і близьких. Протягом одного року таких днів кілька. Частину свят не переходять, тобто їх дати не змінюються. Інші можуть випадати на різні числа. Серед них особливо виділяється день урочистого загального поминання покійних – Радониця. Не пропустити важливі дати допоможе церковний календар на 2020 рік.

  Батьківський день (Радониця) у 2020 році

  Дати поминальних свят

  Традиція згадувати померлих прийшла з далекого минулого. Ще стародавні слов'яни збиралися на місцях поховання своїх предків. У церковно-богослужбовій книзі «Типікон Великої Церкви» встановлені правила. Помолитися за упокій рідної людини можна в будь-який час. У храмах відбуваються подібні молебні щодня. Але Православною Церквою встановлені вісім особливих днів (батьківських) у році для поминання покійних. Кожний з них співвідноситься з одним з великих православних свят. За Православним календарем 2020 року батьківські дні припадають на наступні дати:

  Дата в 2020 роціНазваОсобливості
  22 лютогоВселенська батьківська субота М'ясопусна

  День поминання всіх віруючих християн. Відзначається за два дні до масляного тижня. З давнини повелося поминати покійних у цей день млинцями. Перший випечений млинець покладається залишити на могилці предків. Решту роздати маленьким дітям або бідним, з проханням пом'янути близького.
  14 березняСуботи Великого постуПід час Великого посту не прийнято проводити заупокійні панахиди, тому Церквою були встановлені особливі дні для молитов за упокій померлих. Вони припадають на 2-у, 3-ю та 4-у суботи Великого посту. У ці дні в церквах приймають подаяння для жебраків у вигляді пісних страв і продуктів.
  21 березня
  28 березня
  9 травня

  День поминання полеглих воїнівВстановлений для поминання «всього небесного безсмертного полку» – всіх убитих воїнів у другій світовій війні і всіх страдницьки загиблих. Щорічно з 1994 року в державний свято «День перемоги» в храмах проходять поминальні служіння. Єдиний день пам'яті з фіксованою датою.
  6 червня

  Троїцька (Вселенська)батьківська суботаВідбувається напередодні свята Святої Трійці. Ще одна субота в році, в яку прийнято поминати абсолютно всіх покійних – від Адама прабатька нашого роду до наших днів. В цю суботу прийнято гаряче молитися за не встигли перед смертю сповідатися і причаститися, а також за пішли в Царство небесне в дали від батьківщини.
  7 листопадаДмитрівська батьківська суботаУ російських православних останній серед поминальних днів у календарному році. Припадає на останню суботу напередодні дня пам'яті великомученика Дмитра Солунського. Присвячений загиблим учасникам Куликовської битви.

  Ще один найдавніший день, іменований в народній чутці «весняні поминки», займає особливе положення в річному циклі свят Святої Церкви – це «Радониця».

  Головний день поминання покійних

  «Радониця», «Радуниця», «Пасха померлих», «Батьківська» – все це назви одного головного поминального свята у православних християн. У Радониці немає певної дати, вона щороку змінюється і залежить від того, у який день відбудеться Велика Пасха. Щоб дізнатися точну кількість свята, від Великодня потрібно відрахувати вісім днів. Тобто у вівторок, на дев'ятий день після Воскресіння Христового і доводиться головний поминальний день. У 2020 році ця дата припадає на 28 квітня.

  Цікаво! «Радуниця» відома ще з часів язичництва. Назва утворилася від слова «радість» і «спорідненість». Здавна це свято не було прийнято перебувати в зневіру і плакати за померлим близьким.

  Як провести батьківський день

  Існує повір'я: «у цей день нас покійні чекають, на воротах цвинтаря тужать...». Тому православні намагаються не пропустити цю дату і відвідати храм і могилу рідних. Божі служителі нагадують про те, що «Радуниця» не час для скорботи. Відвідуючи кладовище, християни наводять порядок і поспішають поділитися з минулими близькими радісною новиною про Воскресіння Христа. «Радониця» вважається Великдень для померлих.

  Батьківський день (Радониця) у 2020 році

  Православні священнослужителі рекомендують почати батьківську з відвідин храму Господнього. Церква починає готуватися до свята напередодні, але прийти в Божий дім, до початку служби, потрібно саме в святковий вівторок. У 2020 році цей день припадає на 28 квітня. Померлим рідним і близьким дуже важливий молебень за упокій душі. Просячи у Господа в молитві спочинку близьких, свічки потрібно ставити на переддень, а не до ікон. Можна написати поминальні записочки з іменами близьких померлих. Служителі Церкви обов'язково прочитають молитви, щоб кожному спочилим Господь дарував блаженний рай і царство своє небесне. По дорозі в церкву можна подати милостиню просить і бідним.

  Після відвідин храму з церковної свічкою можна проїхати на цвинтар, де ще раз прочитати молитви про упокоєння. Священнослужителі закликають не накривати святкові столи на кладовищах, а приступити до поминальної трапези повернувшись додому після відвідин могилки.

  На столі в це свято обов'язково повинна бути кутя, кисіль і за бажанням всілякі великодні частування.

  Рада! Для приготування головного поминальної страви необхідно заздалегідь вимочити рис або пшеницю. З добре промитого зерна потрібно зварити розсипчасту кашу і присмачити її медом, родзинками або іншими сухофруктами. Готову кутию слід віднести до Церкви на освячення.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: