Православна Пасха в 2020 році

Зміст


 • Коли буде православна Пасха в 2020 році
 • Трохи історії
 • Великодні традиції
 • Святкове богослужіння
 • Готуємо страви на православну Пасху

 • З статті дізнайтеся, якого числа у 2020 році буде православна Пасха, а також про традиції та історії самого світлого церковного свята. Отже, Ісус Христос прийняв страшну смерть, пожертвувавши собою заради загального порятунку. А потім Творець чудесним чином воскрес, і на честь цієї події виникло світле свято – Христове Воскресіння. Кожному віруючому добре відомі витоки і значення цієї урочистої події, і воно вшановується з великою повагою.

  Коли буде православна Пасха в 2020 році

  Конкретної дати Христове воскресіння — не має, і це теж не є секретом для християн. В основі обчислень закладені астрономічні дані, що розповідають про місячних циклах, а також про особливості сонячного календаря. У минулому обов'язок вираховувати дату Пасхи покладалося на єпископа Олександрійського. А замість нього прийшла Пасхалія, що бере за основу юліанський календар.

  В 2020 році, православна Пасха припадає на 19 квітня, що припадає на неділю.

  Православна Пасха в 2020 році

  Пожертвувавши собою, Ісус відкрив християнам шлях на небеса, спокутувавши первородний гріх. На честь цієї радісної події прийнято святкувати Великдень, великий день у році. Приготування до торжества ведуться заздалегідь, всі страви готуються у Четвер, освячуються в храмі, і поділяються в родині і з друзями. Яйця фарбуються, печуться паски – і все для того, щоб радісно відзначити Світле Христове воскресіння.

  Трохи історії

  Немає більшого свята, ніж воскресіння Христове! Саме у це світле неділю людям вдається знаходитися максимально близько до Бога. «Песах», тобто єврейський вираз «проходить повз», поклав початок назві свята. Адже витоки найменування виключно іудейські, оскільки вихваляє звільнення всіх євреїв від єгипетського гніту. Однак, незважаючи на схожість між єврейським Песахом і православною Пасхою, сенс у них різний. Православні шанують цей святковий день, як символ перемоги життя над смертю. Біблійна історія свідчить, як Спаситель прийняв мученицьку смерть на хресті, спустився у світ мертвих, і потім воскрес. Коли учні Христа побачили диво відродження, вони понесли Слово Боже в різні куточки планети.

  Великодні традиції

  Неймовірним таїнством, відомим ще з давніх часів, виступає сходження Благодатного Вогню. Щорічно, в певний час, він спалахує з нізвідки, і в перші миті не обпікає руки. Полум'я, подібне до того, що втілював Дух спускається до віруючих, і його поширюють по православним храмам. Вогонь є символом божественного благословення, і чекають його появи з великим трепетом.

  Православна Пасха в 2020 році

  Традиція влаштовувати пасхальну трапезу теж прийшла з глибини століть, коли світле свято дозволяв припинити піст, і скуштувати ласощі. У великодній ранок офіційно завершується Великий піст, і приходить кінець всім обмеженням. Але всі святкові страви прийнято попередньо віднести до церкви освятити.

  Христос воскрес! – саме цими традиційними словами прийнято зустрічати людей на Великдень. Відповідь вислів говорить: Воістину воскрес!

  Так віруючі вітають один одного з найбільшим дивом, і радіють воскресінню Ісуса Христа.

  Ключовим символом Великодня вважається Писанка, як прототип Гробу Господнього. Мертве зовні, всередині воно зберігає життя, покликану пробитися до світла. Традиція фарбувати і дарувати яйця сходить до часів правління імператора Тиберія. Марія Магдалина, не бажаючи прийти до правителя з порожніми руками, піднесла йому варене яйце.

  Святкове богослужіння

  Для всіх священнослужителів, Великдень 2020 – важливий період, що вимагає проведення особливих урочистих богослужінь. Характер і хід служби визначається заздалегідь, і повинен відповідати всім класичним канонам. Коли виникли перші християнські анклави, були закладені принципи великоднього богослужіння, не мінливі досі (дивіться православний календар на 2020 рік).

  Православна Пасха в 2020 році

  Всі православні великодні ритуали відбуваються в нічний час, і триває служба всю ніч з особливою урочистістю. Пишна церемонія проходить в прикрашеному храмі, священик облачається в гарний одяг, і вимовляє святкові молитви. Запалюються свічки, підносяться хвали Господу, звучать слова подяки Христу.

  Готуємо страви на православну Пасху

  Великоднє гуляння вважається сімейним святом, і запрошувати на нього сторонніх не прийнято. Починається ранок з молитви, і лише потім найстарший у сім'ї роздає всім домочадцям фарбовані яйця. Робиться це зі словами про воскресіння Христа, і обов'язково з чистим серцем. Серед традиційних страв на Христове Воскресіння, прийнято виділяти сирну паску, паска та крашанки. Також історично склалася традиція випікати ромові баби, пряники і м'ясні ласощі. Рибу подають на стіл, хоча заборон з цього приводу не існує, і все залежить від фантазії господині.

  Православна Пасха в 2020 році

  паска випікається із здобного дріжджового тіста, що не дозволяє йому довго стає черствим. Обов'язкова вимога до куличу – висота. В якості наповнювача В тісто додають горіхи, родзинки або цукати. Сирна паска готується з сиру, має форму усіченої піраміди, як символ Гробу Господнього. Для приготування ласощів використовують пісочницю, в неї закладають сир. Фарбовані яйця розписують у Чистий Четвер, використовуючи або цибульну лушпиння, або спеціальні харчові барвники. Крім цих страв випікаються різноманітні м'ясні пироги, курники, ватрушки з сиром. Вся їжа повинна бути освячена в церкві, і приготовлена не в день православного Великодня. Що стосується алкоголю, то церква не забороняє випити червоного вина, однак, напиватися у світле свято не слід.

  Також дивіться, які страви можна приготувати на Великдень 2020 року, дивіться пасхальне меню:

  Дізнайтеся, що можна робити в Світле Христове Неділя:


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: