Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Згідно зі східним календарем, тваринам-покровителем 2020 року стане Щур. Але перед тим як малювати її на Новий рік, бажано познайомитися трохи ближче. У Китаї цей гризун шанується як символ багатства і процвітання, його присутність в будинку, згідно з повір'ями, забезпечує добробут сім'ї. Не обов'язково заводити живого звірка, досить його зображення, наприклад, красивої картинки у вітальні або дитячої.

5 різних способів зобразити символ року

Під час творчого процесу потрібно налаштуватися на позитивний лад і переживати виключно радісні емоції. Не обов'язково робити звірка натуралістичним, особливо тим, хто не відчуває до цього виду дружніх почуттів. Стилізований малюнок додасть щура чарівності, особливо якщо нарядити її в святковий костюм, а мордочку зробити доброю і усміхненою.

Новорічний Ремі

Разом з дітьми можна зобразити симпатичного героя з анімаційної стрічки «Рататуй». Покровителька 2020 року дуже любить сімейні заходи і подвійно радий, якщо вони присвячені її персони. Слідуючи докладної інструкції, намалювати щура зможуть навіть люди, що не має професійних навичок.

Для початку у верхній частині аркуша зображуємо коло – це голова Ремі. Вона трохи схилена набік, тому розмітку мордочки робимо під кутом, як показано на зразку. Два верхніх сектора відводимо під очі, в нижньому правому розміститься ніс.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Домалюємо мульт-герою вуха і намітимо лінію рота, а також ретельно опрацюємо зіниці і повіки.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

На наступному етапі робимо крысенку широку посмішку, наносимо мімічні зморшки. Вухам надаємо обсяг.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Мордочка готова і пора приступати до тулуба. Вона займає 2/3 від загальної висоти і 1/3 припадає на голову. Спочатку наносимо тонкими лініями контури тіла і детально промальовували передні лапки.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

У нижній частині тулуба позначаємо коліна і живіт. Додаємо задні лапки з пальчиками і красиво вигнутий хвіст.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Розфарбовуємо Ремі крейдою, пастеллю або акварельними фарбами. При бажанні можна «надіти» йому новорічний ковпачок.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Щур в стилі аніме

Японська анімація як не можна краще підходить для малювання символу Нового року – 2020 за східним календарем. Особливо зрадіють такому «застави удачі» діти і підлітки – сьогодні аніме стало одним з найпопулярніших захоплень молоді.

В якості основи використовуються геометричні фігури, за якими легко уточнювати пропорції та наносити деталі.

Порада: допоміжні лінії потрібно робити тонким, гостро відточеним олівцем, твердості НВ. Тоді вони легко втрачається при остаточному опрацюванні малюнка.

Зображуємо дотичні коло і овал – голову і тулуб аніме-звірка.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Промальовуємо ніс, намагаючись, щоб його лінії виходили динамічними і виразними.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

- Віч з мигдалеподібні розрізом і вуса завершують мордочку тварини.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Вуха повинні вийти великими і злегка притиснутими, немов перед стрибком.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Передні лапки злегка зігнуті. Вони поміщаються в проміжку між головою та тулубом.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Задні лапки, судячи по їх положення, готуються тікати.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

На відміну від класичних зображень, хвіст у аніме-гризуна короткий. Можливо, це сподобається тим, хто страждає крысофобией. Адже найбільше таких людей лякає саме довгий голий хвіст тварини.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Кілька сувора, але стильна мальована сіра щурик у стилі аніме, готова захищати свого власника від усіх напастей.

Як намалювати щура на Новий 2020 рік

Реалізм для початківців

Якщо представники загону гризунів не викликають антипатії, можна спробувати намалювати їх з натури, спираючись на наступне покрокове керівництво. Це один з найпростіших способів зображення, доступний як дорослим, так і дітям.

 • Фігура звіра буде складатися з 3-х однакових кіл, 1 з яких припадає на голову і 2 на тулубі. Спочатку розмітив композицію таким чином, щоб вона займала достатній простір, залишаючи вільні «поля» по периметру.
 • Наносимо колу і промальовуємо першу і основну з них – майбутню голову. До неї приєднуємо конус, який згодом перетвориться в характерний щурячий ніс.
 • Позначаємо місце для вух і очей (оскільки профільне зображення, видно тільки 1 з них).
 • Далі малюємо тулуб у вигляді пересічних кіл, розташованих по низхідній.
 • Конструкція лапок включає 2-х різновеликих овалу і гурток. Промальовуємо пальчики, вони трохи «ховаються» один за одного, створюючи ілюзію перспективи.
 • Далі приходить черга хвоста. Зображуємо його двома плавними вигнутими лініями, що сходяться в точку.
 • Суцільним контуром об'єднуємо геометричні фігури так, щоб вони виявилися «всередині» зображення. Виходить дуже реалістичний звірятко. Прибираємо допоміжні лінії і опрацьовуємо деталі: шерсть, вуса, блик на зіниці.
 • Наносимо малюнок аквареллю в сірий і рожевий відтінок. Домагатися об'ємності зображення не потрібно. Це графічна картинка в китайському стилі. Можна знайти і додати до неї ієрогліфи з добрими новорічними побажаннями.
 • Як намалювати щура на Новий 2020 рік Як намалювати щура на Новий 2020 рік Як намалювати щура на Новий 2020 рік Як намалювати щура на Новий 2020 рік

  Щур олівцем зі штрихуванням

  Оволодівши деякими навичками, можна спробувати зобразити звірка в класичній натуралістичною манері. Щоб робота виглядала ефектно, необхідно подбати про якісних матеріалах. Від вибору паперу та олівців багато в чому залежить краса, чіткість і чистота малюнка.

  В даному випадку рекомендується взяти:

 • ватман, типу «Гознак», щільністю 200gsm;
 • три види олівців – H, НВ і 2В (більш м'які залишають важкі сліди);
 • якісний ластик, можна ще використовувати «клячку» для очищення сильних забруднень;
 • Занадто тонкий папір, типу офісної або тієї, яку використовують для дитячих альбомів, не витримає багаторазового стирання гумкою, а поправки на початкових етапах малювання неминучі. Верхнє покриття деформується (ворсится) і забруднення погано видаляються, чому робота виглядає недбалою. Ватман – оптимальний варіант для графічних зображень. Якщо ж хочеться домогтися фактурності штрихів і ліній, можна використовувати дрібнозернисту акварельний папір.

  Розташуємо лист по вертикалі. Намітимо центр і скомпонуємо навколо нього майбутній малюнок, виділивши по краях чисті поля. Якщо зображення буде займати більше, ніж 2/3 листа, в роботі буде не вистачати «повітря».

  Як намалювати щура на Новий 2020 рік

  Знизу потрібно залишити в 2 рази більше порожнього місця, ніж вгорі. Тоді візуально буде здаватися, що композиція розміщена чітко посередині.

  Фігуру щури можна вписати в 2 овалу. Великий буде тулубом, малий – головою. Розташовуємо їх, як показано на зразку. Відразу ж визначимо лінію хвоста. Використовуємо олівець, твердістю Н. Починаємо уточнювати деталі. Намічаємо верхні і нижні лапки, промальовуємо мордочку. Звернемо увагу, що чоло у щури високий, ніс з невеликою горбинкою, подушечки усов великі. Вушка тваринного насторожено стирчать, чуйно вловлюючи навколишні звуки.


  Як намалювати щура на Новий 2020 рік
  Як намалювати щура на Новий 2020 рік

  Олівцем НВ малюємо пальчики, надаємо товщину хвоста. Видаляємо гумкою всі допоміжні лінії.

  Далі беремо самий м'який олівець – 2В та надаємо обсяг голові і мордочці тварини. За рахунок штрихування підкреслюємо западини очей, зморщений, наче щур принюхується, кінчик носа, волохаті щоки. Око-намистину повністю заштриховуємо, залишаючи лише невеликий блик. Малюємо вібриси – їх у маленького гризуна багато.

  важливо наносити Штрихи в одному напрямку, паралельно один одному. Якщо в якомусь місці потрібно затемнити малюнок, по ньому «проходять» ще і ще раз до отримання потрібного ефекту.


  Як намалювати щура на Новий 2020 рік
  Як намалювати щура на Новий 2020 рік

  Підсилюючи натиск на олівець, промальовуємо лапки і підкреслюємо контур мордочки. Повністю обводити зображення яскравою, насиченою лінією не потрібно, інакше воно стане плоским. Штрихуванням підкреслюємо густу шерсть звіра. Затемнюючи спинку, нижню частину голови і хвоста, робимо щура об'ємною. Не забуваємо додати падаючу тінь. Вона завжди сама темна. Щоб оживити малюнок, «почастуємо» звірка кількома пшеничними зернятками.


  Як намалювати щура на Новий 2020 рік
  Як намалювати щура на Новий 2020 рік

  На завершення, навколо зображення проходимо клячкой, прибираючи сліди, залишені брудною рукою і олівцем.

  Щоб в подальшому робота не втратила зовнішній вигляд, її краще розмістити під скло.

  Як намалювати щура олівцем поетапно для початківців: відео


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: