Трійця 2019 - про саме головніше

День Святої Трійці – велике православне свято, шановані християнами і католиками всього світу, який відзначається через деякий час після Світлого Христового Воскресіння. Це свято є символом віри в триєдність Бога. Як наголошується і якого числа настає Трійця 2019? Чому це свято ще називають П'ятидесятницею? Які традиції та обряди актуальні для цього світлого дня? Що не можна робити на Трійцю?

ЗМІСТ

 • Про свято: що каже Євангеліє?
 • Дата настання Трійці в 2019 році
 • Традиції святкування
 • Обмеження і заборони свята
 • Про свято: що каже Євангеліє?

  Перед тим, як вознестися на небо, Христос обіцяв своїм учням ще раз нагадати про себе і про віру християнської. Сталося це на п'ятдесятий день після Великодня. Святий Дух зійшов на всіх дванадцять апостолів і Пресвяту Богородицю, що перебувала в цей момент в Сіонській світлиці. Саме в цьому місці деякий час тому відбулася Таємна вечеря, на якій Ісус оголосив учням про зрадництво одного з них і про майбутню долю християнства у світі. Вогонь з небес дарував апостолам можливість володіти безліччю мов, щоб проповідувати християнство де б вони не знаходилися.

  Трійця 2019 - про саме головніше

  Незважаючи на те, що свято Трійця був установлений апостолами Христа, офіційне його призначення відбулося в 381 році на другому Вселенському соборі в Константинополі. Ця дата стала відправною точкою в зародження християнської церкви, а вчення про трьох іпостасях Бога стало повнотою свята Святої Трійці.

  Що ж стоїть за назвою свята Трійця? Це:

 • Бог Отець (Божественне начало).
 • Бог Син (Божественне слово).
 • Бог Святий Дух.
 • Цікаво те, що слов'янські народності стали відзначати це свято набагато пізніше його встановлення – понад трьох сотень років, після зародження Русі.

  Дата настання Трійці в 2019 році

  П'ятидесятниця, як ще називають це свято, як і ряд інших пам'ятних дат у православному календарі, відзначаються і шанованих церквою, прив'язаний до Великодня. Від дати, коли буде Пасха, безпосередньо залежить день, який відзначають Трійцю.

  В 2019 році Пасха буде святкуватися 28 квітня. Відрахувавши п'ятдесят днів від Воскресіння Христового, визначається дата, коли почнеться святкування Святої Трійці. Це 16 червня, неділя.

  Що стосується інших релігійних течій, то у католиків, наприклад, дні П'ятидесятниці і Трійці не збігаються. Свято Святої Трійці відзначається через тиждень після П'ятидесятниці.

  Великдень і Трійця 2019-2015 роках:

  Рік Свято Дата 2019 Пасха
  Трійця 28 квітня
  16 червня 2020 Пасха
  Трійця 19 квітня
  7 червня 2021 Пасха
  Трійця 2 травня
  20 червня 2022 Пасха
  Трійця 24 квітня
  12 червня 2023 Пасха
  Трійця 16 квітня
  4 червня 2024 Пасха
  Трійця 5 травня
  23 червня 2025 Пасха
  Трійця 20 квітня
  8 червня

  Традиції святкування

  З давнини і до цих пір на Русі збереглися обряди і традиції, які актуальні виключно для свята Трійці. Одна з таких традицій – це прикраса будинків і храмів зеленню, яка в цей день вважалась символом багатства і родючості. На ікони в житлових приміщеннях і церковних іконостасів кладуть молоді гілки клена, підлогу встеляють свіжою травою, а перед вхідними дверима вкопують у землю молоді деревця берези. Будь-яка зелень в цей день вважалась символом життя.

  Субота напередодні Трійці – це батьківський день поминання покійних. В суботу у православних було прийнято відвідувати могили рідних і близьких. За переказами, якщо в цей день не прийти на кладовище, покійник може забрати до себе кого-небудь з членів сім'ї.

  Міцною і щасливою виявиться та сім'я, батьки молодят якої запланували на цей день сватання або перше знайомство з майбутніми сватами. У разі, коли весілля буде намічена на Покрову, у молодої сім'ї буде все, як задумано.

  Трійця 2019 - про саме головніше

  Свято Трійця наділений не тільки обрядами і забобонами. Цей день має й свої погодні прикмети, які перевірені не одним поколінням. Ось кілька з них:

 • Якщо на Трійцю жарко – літо буде спекотним, а осінній урожай поганим.
 • Дощ у цей день – до великої кількості грибів у лісі і пізніх заморозків. Якщо промокнути в дощ на Трійцю, можна стати багатим.
 • Якщо береза, встромлена в землю біля будинку, протягом трьох днів зберігає свою природну свіжість, то час сінокосу виявиться дощовим.
 • Холодно і сиро на Трійцю, значить, осінь буде теплою.
 • Похмуре небо до рясних осінніх дощів.
 • Ранкова роса на Трійцю до ранніх заморозків.
 • Обмеження і заборони свята

  Оскільки Трійця – велике церковне свято, його заборони ідентичні тим, які актуальні для всіх інших важливих дат у церковному календарі. З того, що не можна робити в цей день, так це:

 • Працювати в саду, полі чи городі.
 • Сваритися і лихословити, сваритися і заздрити.
 • Займатися прибиранням, пранням або гаптуванням.
 • Ходити в ліс і купатися у водоймах (зла сила може заманити до себе).
 • Крім перерахованого вище, в цей день не можна грати весілля, так як новоспечену сім'ю може спіткати лихо. На Трійцю дозволяється тільки свататися.

  Свято Трійці вінчає собою богослужбовий великодній цикл. Понеділок після недільного святкування вважається днем Святого духа. Тому в цей день працювати в полі та городі також не дозволяється.

  Трійця в більшості країн – вихідний день, а це чудовий привід зібратися за одним столом всією родиною і згадати про тих заповідях праведного життя, яким навчав Христос.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: