Різдвяний піст 2019

В церковному календарі, цей пост відіграє особливе значення, тому що Різдво – це свято, яке з нетерпінням чекають всі християни, незалежно від конфесії. Підготовка до нього йде завчасно. Причому, це не тільки прибирання, покупка продуктів і приготування смачних страв, а й дотримання певних обмежень. Вони стосуються не тільки їжі і задоволень. Різдвяний піст 2019 року зажадає від вас відмовитися від згубних думок і недобрих вчинків.

ЗМІСТ

 • Якого числа буде Пилипівський піст
 • Що можна їсти
 • Календар харчування по днях для мирян
 • Харчування у Святвечір
 • Сенс Різдвяного посту
 • Дуже важливо, щоб між вами і навколишнім світом була гармонія. Також чимале значення має згоду з самим собою.

  Якого числа буде Пилипівський піст

  Так, саме так у православних називається Різдвяний піст. Він завжди починається в один і той же час, так як прив'язаний до Різдва, дата якого незмінна. Традиційно Різдвяний піст стартує 28.11 і триває до 07.01.

  Різдвяний піст 2019

  Історія посту починається з біблійних часів. Перші згадки про нього відносяться до четвертого століття. Тоді ще не було суворих правил для його проведення. У ті далекі часи люди постили в різних місцях по-різному. В одній місцевості було прийнято утримуватися від скоромної їжі протягом тижня. В інших місцях пост мав велику тривалість. В той час церква не надавало особливого значення цьому питанню.

  Все змінилося у 1166 р., коли церковним керівництвом було прийнято рішення проводити Різдвяний піст протягом сорока днів. Ось так і виникла фіксована дата початку посту.

  Що можна їсти

  В давні часи існувало дуже суворе керівництво щодо посту. Було розписано по днях, які продукти і коли можна було їсти. Враховуючи нинішній стан справ з паствою, а також неймовірно швидкий темп життя керівництво церкви лояльно ставиться до поведінки віруючих щодо постів. Сьогодні кожна людина визначає для себе сам, якою мірою дотримуватися обмежень. Є люди, які важко працюють і будь-яке обмеження в їжі для них може обернутися погіршенням здоров'я. Також хворі люди не можуть дозволити собі пост, так як це може призвести до затяжної формі хвороби і підриву здоров'я. Вагітні і годуючі жінки також не можуть повною мірою дотримуватися посту, так як від цього залежить не тільки стан здоров'я людини, але і майбутньої дитини. Літнім людям теж протипоказано тривалий утримання від їжі.

  Що стосується самої їжі, то Різдвяний піст дозволяється їсти тільки вегетаріанську їжу. Причому є дні, коли можна вживати виключно сиру, тобто необроблену теплом їжу. Існують дні, коли можливе вживання гарячої їжі, але без масла. Є дні, коли дозволяється їсти варену, тушковану їжу з додаванням масла. Що точно не можна собі уявити під час посту, так це вживання їжі тваринного походження.

  З першого погляду може здатися, що обмежувати себе в їжі неймовірно важко. Насправді здійснювати пост можливо. Головне знати, які продукти найкраще можуть підійти для цього. Наприклад, смажені та варені овочі без жиру можуть бути цілком смачними, якщо застосувати сушену або свіжу зелень і всілякі спеції. Варені або запечені фрукти здадуться досить привабливими з медом, який дозволяється під час посту.

  Також можна скористатися замороженими овочами і фруктами. Це дозволить урізноманітнити пісне меню сезонними продуктами, які неможливо купити взимку.

  Різдвяний піст 2019

  В даний час у продажу є величезна кількість продуктів в сушеному вигляді. Це стосується не тільки фруктів, таких як:

 • яблука;
 • груша;
 • слива;
 • абрикос;
 • виноград.
 • Зараз у продажу велику кількість сушених екзотичних фруктів і овочів, який можуть урізноманітнити пісне меню. Також не варто забувати про сушених грибах. З них можна зробити прекрасну підливку або суп.

  Під час посту будуть доречні всілякі соління та консервації. Вони можуть зробити смачної навіть пісну кашу без масла.

  загалом, при нинішньому наборі продуктів постити можна. Головне проявити фантазію і мати бажання очиститися. При цьому не варто забувати, що обмеження в їжі нічого не означає без очищення ваших думок і зміни своєї поведінки. Без цього неможливо покаятися і наблизиться до Бога.

  Календар харчування по днях для мирян

  Весь Різдвяний піст можна розділити на три етапи. Кожному періоду властиві певний спосіб вживання їжі:

  28.11.18 – 19.12.18 Цей етап характеризується тим, що відбувається часткове обмеження в їжі. Велику частину часу ще можна вживати всі продукти харчування. Виняток становлять тільки понеділок, середа і п'ятниця.

 • По понеділках дозволяється їсти продукти рослинного походження, в тому числі оброблені термічно з додаванням рослинної олії. Мається на увазі: тушковані варені овочі, фрукти, крупи, чорний хліб і т. п.
 • По середах і п'ятницях можна вживати тільки продукти, що не пройшли термічну обробку. Це може бути: сирі овочі і фрукти, зелень, сухофрукти, соління, гриби, пророслі зерна злакових культур.
 • В інші дні можна їсти будь-які продукти без обмежень.
 • Метою цього етапу є підготовка організму до більш жорстких обмежень у вживанні їжі. 20.12.18 – 01.01.19 У цей час режим харчування посилюється. На цьому етапі виключається з раціону м'ясо і продукти тваринного походження. По вихідним можна балувати себе рибою.

 • По понеділках вже не можна додавати масла в термічно оброблену їжу.
 • У середу і п'ятницю слід дотримуватися сухоядения, як і в попередній період.
 • У вівторок і четвер дозволяється їсти теплу вегетаріанську їжу з додаванням масла.
 • По суботах і неділях до термічно оброблених овочів і фруктів, сухофруктів, зелені можна додавати рибу і червоне вино (в невеликих кількостях).
 • 02.01.19 – 06.01.19 Останній етап найсуворіший. Повністю виключаються продукти тваринного походження і риба.

 • У понеділок, середу і п'ятницю дозволяється вживати виключно сиру їжу – сухоїдіння.
 • В інші дні можна їсти свіжі і термічно оброблені овочі та фрукти, зелень, сухофрукти, гриби, мед, чорний хліб з додаванням масла. Вживати алкоголь заборонено.
 • Харчування у Святвечір

  Він відзначається 06.01.19 року. В цей день влаштовується вечірня урочиста трапеза. На святковому столі повинно бути дванадцять вегетаріанських страв. Вони можуть бути сирими, вареними, тушкованими, сушеними, додаванням рослинної олії. Особливе місце серед цих наїдків займає – сочиво. Це варена каша, як правила пшениця або рис з додаванням горіхів, сухофруктів, маку та меду.

  /> /> Завантажити календар Різдвяного посту 2019 <<

  Сенс Різдвяного посту

  Проводячи Пилипівський піст необхідно пам'ятати, що це не тільки обмеження в їжі та вживання тільки скоромних страв. Метою посту є упокорення тіла, очищення помислів, відмову від поганих вчинків і покаяння.

  Під час посту потрібно не припиняти працювати над собою, молитися і відвідувати храм. Потрібно боротися з негативними думками, не допускати поганих вчинків, робити добро. Тільки так напередодні Різдва можна хоча б трохи наблизитися до Спасителя.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: