Яблучний Спас 2019

Що таке «Спас» і чому він «яблучний»? Всі знають про походження і суті словосполучення, яке з дитинства на слуху? Біографія свята сягає корінням у далеке минуле й тісно пов'язана з язичницькими обрядами, які з часом стали частиною релігійного світогляду. Як вийшло, що у православних шанують церковні догми і не забувають про віруваннях предків? Повідають досвідчені фахівці, попутно зазначивши, якого числа відвідати богослужіння в 2019 році тим, хто бажає освятити плоди і скільки днів святкується свято, щоб встигнути відправити поздоровлення віруючих і близьким.

ЗМІСТ

 • Царство небесне християнських текстах
 • Дідові звичаї в православному образі
 • Як і скільки днів святкують Яблучний Спас?
 • Повір'я та прикмети на кінець літа
 • Щирі вітання нового покоління
 • Царство небесне християнських текстах

  Слово «порятунок» – червоною ниткою проходить крізь біблійні тексти, позначаючи позбавлення людини від гріха і його наслідків через відмову від злих помислів та прояви любові до ближнього. Щоб зміцнити віру пастви в божественне провидіння, Ісус Христос з трьома апостолами: Петром, Яковом та Іоанном вирушив на гору Фавор, де підніс молитву Всевишньому, який показав велич свого обранця його вірним послідовникам. Образ месії осяяв яскравий промінь світла, одягу побіліли, а з небес пролунав голос, изрекший: «Се є син мій улюблений, Його слухайте!». Подія згадується в Євангеліях як Преображення Господнє. Звідси церковна назва свята.

  Яблучний Спас 2019

  У цей день у православних прийнято:

 • відвідувати богослужіння і поминати померлих;
 • підносити молитви про порятунок від гріхів;
 • освячувати плоди і фрукти
 • Останній обряд дав життя народному найменуванню свята – Яблучний Спас. Прижилися і інші епітети: «великий», «середній», «на горі», а так само старослов'янські варіанти.

  Дідові звичаї в православному образі

  Традиційне свято древніх слов'ян об'єднує релігійні і язичницькі елементи. У православних прийнято відзначати три Спаса. Всі випадають на серпень, а щоб дізнатися, якого числа зустрічати їх в 2019 році і встигнути відправити поздоровлення, достатньо заглянути в церковний календар. Дати урочистостей носять фіксований характер:

 • Медовий або Маковей святкують на 14 день місяця
 • Яблучний або Преображення Господнє – 19 серпня
 • Горіховий, або хлібний – 29 числа
 • Другий Спас – самий улюблений і шанований в народі. До прийняття християнства він знаменував «Перші осеніни». Коли літо йшло на спад, селяни закінчували перші збори врожаю і дякували богам за щедрі дари, підносячи їм кращі плоди. Православ'я привнесло в обрядову складову традицію висвітлювати в храмах найпоширеніше на Русі ласощі – яблука. До проведення ритуалу їх не дозволялося вживати їжу, так як фрукти вважалися незрілими і не могли дістатися перебувають у раю дітворі, а також позбутися чарівної сили, що обіцяє живим здоров'я, красу і щастя. Заборона поширюється на груші, виноград, сливи та інші смаколики. Пісну трапезу прикрашають тільки огірки.

  Як і скільки днів святкують Яблучний Спас?

  В 2019 році 19 серпня випадає на понеділок. У цей день не рекомендується займатися роботою по будинку. Схвалюються лише приготування святкових страв. Віруючі продовжують дотримуватися Успенський піст, тому до столу не подають жирну їжу. Основні обов'язки лягають на хазяєчок, які:

 • здійснюють ритуал очищення дому;
 • готують пироги з яблучною начинкою;
 • печуть млинці і варять фруктові компоти
 • Яблучний Спас 2019

  Також за православною традицією прийнято роздавати частування близьким і ділитися їжею з незаможними. Яблучний Спас святкується протягом 9 днів. Весь цей час тривають народні гуляння, паралельно робляться заготовки на зиму: варення, повидло та інші кулінарні шедеври.

  Повір'я та прикмети на кінець літа

  У слов'ян існує переказ, що перше яблуко, з'їдене на Врятував, може розповісти про майбутнє. Якщо плід кислий, то готуються до неприємностей, солодкий – уособлює радість і щастя, а соковитий – обіцяє благополуччя в родині. Умочуючи фрукти в мед, загадують бажання.

  На Преображення селяни обов'язково спостерігають за природою. Дощ у свято йде до мокрій і холодній зимі. Сонечко і тепло обіцяють багато снігу і безвітряну погоду. У Великий Спас можна проганяти мух, інакше людина ризикує злякати удачу. Пожовкле листя на деревах з'являються до приходу холоднечі. Жінки і дівчата не шиють і не прядуть – це до сліз, а ось проведення часу біля плити всіляко заохочується. Рецепти переважають переважно борошняні: пироги, печиво, млинці і все це обов'язково з яблучною начинкою.

  Щирі вітання нового покоління

  у прозі В віршах Короткі і СМС Вітаю з Яблучним Спасом і від душі бажаю, щоб в житті не було яблук розбрату, щоб солодким і добрим було кожну мить долі, щоб світле благословення уберігало від поганих помислів і заздрісних очей

  ***

  Сьогодні літо переходить в осінь, настає Перетворення не тільки Господа нашого, але й природи. Приходить час для того, щоб їсти яблука і пекти пироги з ними. Сьогодні Богородиця в Раю роздає діткам гостинці й яблука з райського саду. З Другим Спасом нас всіх!

  ***

  Вітаю з Яблучним Спасом і побажати хочу щедрих дарів природи і багатого врожаю, великої радості душі і доброї надії серця, щирого щастя і вірного благополуччя, барвистого світу і чуйних людей на життєвому шляху.

  ***

  Вітаю з Яблучним Спасом і всім серцем бажаю медового смаку щастя у житті, соковитих і смачних яблук у кошику, звільнення душі від усього сумного і недоброго. Нехай цей день наповнить тебе силами і здоров'ям, нехай Господь пошле тобі всіх благ і самих чистих надій.

  ***

  З світлим святом! Нехай Преображення Господнє наповнить миром і добром людські серця, а чистотою і світлом — їх помисли. Возрадуйся і насолоджуйся цим днем, і нехай освячене яблучко виконає твоє заповітне бажання. Щедре літо в самому розпалі,

  стиглими Фруктами радує нас,

  Свята літо щедро дарує нам,

  Ось і прийшов до нас Яблучний Спас.

  Вас вітаю з цим святом,

  Ангел-хоронитель хай вас береже,

  День, що приходить, нехай буде світлим,

  Сили і щастя нехай Господь дає!

  ***

  В літній час, милостивий годину

  Свято настане — Яблучний спас.

  З цим таїнством привітаю тебе,

  І побажаю здоров'я, люблячи.

  Хай життя принесе світло і радість тобі,

  Нехай важких миттєвостей не буде в долі,

  Хай буде достаток і дім, і сім'я.

  З Преображеньем Господньому тебе!

  ***

  Преображення Господнє

  Відкриє світло нехай вам сьогодні,

  Заповнить душу теплотою

  Так вас обдарує добротою.

  Різних стиглих плодів їсти,

  А перед тим їх освятіть.

  Радійте, моліться Богу,

  Відкрийте вірі ви дорогу.

  душевний Комфорт збережіть,

  Рішуче гріх поборіть,

  Впевнено до мрії ідіть!

  ***

  Заграва раннє,

  День про запас.

  Небо безкрає.

  Яблучний Спас.

  Куполом веселка,

  Птах – хрестом.

  Серпня ради, так

  Осінь потім... З Яблучним Спасом я вас вітаю.
  Солодкої, медової бажаю вам життя.
  Хай повною чашею буде ваш будинок,
  А щастя з любов'ю завжди живуть в ньому!***

  Преображення, Яблучний Спас.

  З святом, всі православні, вас.

  Яблука є настала пора.

  Чистих вам помислів, миру, добра

  ***

  Преображення Господнє
  Це і Яблучний Спас.
  Хай буде щастя і радість
  В серці і в хаті у вас

  ***

  Поспіли яблука в саду,

  І кружляють бджоли навколо нас.

  Сьогодні не привітати не можу!

  Сьогодні-Яблучний спас!

  ***

  Запашні, наливні

  Яблука молоді –

  Яблучний спас йде,

  Привітання всім вам шле!

  ***

  Солодкий свято до нас поспішає,

  У храмі дзвін дзвенить.

  Яблуко в руці тримай, аромат його вдихай,

  Яблуневий спас – ти молися і допомагай!

  ***

  Врятував другий має запах яблук

  І не даремно він зветься яблучним,

  Адже весь світ навколо настільки яскравий,

  А запах фрукта по вулицях несеться.

  ***

  Тихо, з урожайною молитвою,

  В ніч дивилися куполи храму.

  Сам Господь, напевно, за хвірткою

  Яблуком дзвонив у дзвони


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: