Місячний посівний календар на 2019 рік садівника і городника для Сибіру

Місячний посівної календар садівника і городника для Сибіру на 2019 рік підкаже оптимальні дні для посадки і догляду за рослинами з урахуванням місячних фаз і сузір'їв Зодіаку. Звичайно, не варто сприймати місячний календар як панацею. Необхідно враховувати і свою зайнятість, погоду і кліматичну зону.

ЗМІСТ

 • Кліматичні особливості Сибіру
 • Фази Місяця по місяцях 2019 року
 • Таблиця несприятливих днів в 2019 році
 • Таблиця садово-городницьких робіт для Сибіру
 • Кліматичні особливості Сибіру

  Місячний посадковий календар для Сибіру враховує не тільки вплив нічного світила на розвиток рослин, але й особливості клімату Сибіру. Не потрібно думати, що сибірський клімат скрізь однорідний. Звичайно, є значні відмінності між, наприклад, кліматом Забайкалля і кліматом Алтаю. Крім того, існують райони, розведення сільськогосподарських культур в яких просто неможливо.

  Місячний посівний календар на 2019 рік садівника і городника для Сибіру

  Найбільш сприятливий регіон для городництва – це Західна Сибір. Клімат м'який, з досить ранньою весною і жарким літом. А от у Східній Сибіру клімат різко континентальний, з суворою зимою і коротким влітку. Це обмежує спектр с/г культур, придатних для висаджування у відкритий грунт. Хороше рішення цієї проблеми – облаштування опалювальних теплиць.

  Ще більше будівництво теплиць і парників практикується в районах Півночі, де навіть улітку середня температура повітря не перевищує 15 ?С. Але, звичайно, для вирощування фруктів та інших теплолюбних рослин цей регіон зовсім не придатний.

  Поради для городників з урахуванням кліматичних умов різних регіонів Сибіру допоможуть поліпшити посів і проростання насіння, садіння розсади, полив і обрізку саду і інші заходи, необхідні для отримання хорошого врожаю. Однак вплив місячних фаз на всі райони при цьому буде скрізь однаковим.

  Крім Місяця на розвиток рослин впливають і знаки Зодіаку. Розрізняють:

 • сприятливі (плодовиті): Рак, Риби, Скорпіон, Козеріг, Телець, Терези;
 • малоблагоприятные (малородючі): Діва, Стрілець;
 • несприятливі (безплідні): Овен, Лев, Водолій, Близнюки.
 • Фази Місяця по місяцях 2019 року

  Лютий Щербатий Місяць 1-4 Молодик 5 Зростаюча Місяць 6-19 20 повний Місяць Щербатий Місяць 21-28 Березень

  Щербатий Місяць 1-5 молодий Місяць 6 Місяць на зростанні 7-20 21 повний Місяць Щербатий Місяць 22-31 Квітень Щербатий Місяць 1-3 Молодик 4 Зростаюча Місяць 5-18 19 повний Місяць Щербатий Місяць 20-30 Травень Щербатий Місяць 1-3 Молодик 4 Зростаюча Місяць 5-18 19 повний Місяць Щербатий Місяць 20-30 Червень Щербатий Місяць 1 Місяць 2 Місяць на зростанні 3-16 17 повний Місяць Щербатий Місяць 18-30 Липень Щербатий Місяць 1 Місяць 2 Місяць на зростанні 3-16 17 повний Місяць Щербатий Місяць 18-31 Серпень молодий Місяць 1 Місяць на зростанні 2-14 15 повний Місяць Щербатий Місяць 16-29 Молодик 30 Зростаючий Місяць 31 Вересень Зростаюча Місяць 1-13 14 повний Місяць Щербатий Місяць 15-27 Молодик 28 Зростаючий Місяць 29-30

  Місячний посівний календар на 2019 рік садівника і городника для Сибіру

  Таблиця несприятливих днів в 2019 році

  Березень 4-5, 20, 25, 31 Квітень 2, 4, 15 Травень 28 Червень 17, 25 Липень 2, 6, 16-17, 29 Серпень 1, 4, 6, 8, 15, 30 Вересень 7, 14, 27, 28

  Таблиця садово-городницьких робіт для Сибіру

  Січень Підготовка опалювальних теплиць до висадки рослин. Роботи на відкритому грунті не ведуться. Гарний час для збору інформації, планування Лютий опалювальної теплиці або на підвіконні висівають зелень, квіти на розсаду. В теплі дні можна прибратися на присадибній ділянці Березень В теплих регіонах Сибіру висівають редиску і зелень під плівку. Починається вирощування розсади Квітень Підготовчі роботи на відкритому грунті. У теплих регіонах висівають шпинат, морква та інші коренеплоди. В кінці місяця можлива висадка розсади Травень Це період активної висадки розсади у відкритий грунт. Також можна висаджувати молоді кущі та дерева. Не менш важливо підгодовувати всі молоді рослини Червень У цей період дуже важливо забезпечувати рослини своєчасним поливом. Також важлива боротьба з бур'янами, шкідниками і хворобами. Липень Крім обов'язкових поливання і прополки починається час заготівлі ягід, фруктів і овочів на зиму. Можна висівати на вільних ділянках городу насіння для другого врожаю. Серпень Час збору врожаю триває. Присадибна ділянка поступово готується до зими. Підгодівля і щеплення дерев, заготівля насіння і живців на наступний рік. Обрізка чагарників Вересень Підготовка міста до зими та збір врожаю тривають. Висадка нових дерев та чагарників, багаторічних квітів та інших рослин. Збір і заготівля насіння Жовтень На початку місяця важливо обкопати і обробити дерева. Перед першим снігом необхідно вкрити теплолюбні рослини Листопад В Сибіру в цей час вже наступає зима, тому роботи на присадибній ділянці припиняються. Можна зайнятися ремонтом інвентарю, прибиранням в господарських приміщеннях Грудень У цьому місяці можна зайнятися плануванням, збором корисної інформації, обмін досвідом

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: