Коли садити помідори на розсаду в 2019 році

Коли садити помідори на розсаду в 2019 році – важливе питання для кожного садівника і городника. Томати – одна з найбільш значущих овочевих культур, і без них не обходиться жоден присадибна ділянка. А для відмінного врожаю цих смачних і красивих овочів дуже важливо точно визначитися з оптимальним часом для розведення їх розсади. Найкраще робити це за місячним календарем.

ЗМІСТ

 • Коли сіяти помідори на розсаду?
 • Коли садити помідори на розсаду для теплиць і відкритого грунту?
 • Таблиця робіт і сприятливих днів за місячним календарем на лютий 2019 року
 • Сприятливі дні для посіву розсади помідорів у березні 2019 року
 • Сприятливі дні для пересадки розсади в теплицю в квітні 2019 року
 • Коли сіяти помідори на розсаду?

  Місячний посадковий календар рекомендує проводити с/г роботи, в тому числі і посадки, у відповідності з фазами Місяця і її проходженням через зодіакальні сузір'я. Інакше рослини не будуть міцними і здоровими.

  Коли садити помідори на розсаду в 2019 році

  Крім того, перш ніж приступити до вирощування розсади, необхідно зорієнтуватися з терміном дозрівання томатів та їх призначенням:

 • надранні помідори найчастіше вирощують для продажу і споживання в свіжому вигляді. Томати таких сортів дозрівають дуже швидко, тому час їх посіву можна віднести до кінця квітня або початку травня;
 • ранні сорти сіють в березні, в самому кінці ;
 • пізні – раніше всіх, в кінці лютого.
 • Також вкрай важливо враховувати регіональні кліматичні відмінності. У Підмосков'ї насіння на розсаду томатів починають висівати з початку по кінець березня. На грядки або в теплиці розсаду зазвичай висаджують в кінці травня. Пов'язано це з високою вологістю і заморозками, характерними для цього регіону.

  В Ленінградській області за мінливості клімату до посіву насіння для розсади і власне її посадці потрібно ставитися особливо відповідально. Щоб виростити міцну, здорову розсаду, насіння томатів починають сіяти в середині березня. Це дає гарантію, що до середини травня рослини будуть готові до переїзду на постійне місце. Відповідно до порад бувалих, з середини травня в Ленінградській області встановлюється тепло і заморозків вже не буває.

  В Сибіру тепло приходить набагато пізніше, ніж в європейській частині Росії, тому ранні сорти томатів необхідно висівати в кінці лютого. І хоча пізні сорти помідорів в Сибіру вирощують не дуже часто, при бажанні їх насіння можна посіяти на початку лютого. Середньостиглі томати висівають на початку березня. Розсада в Сибіру найчастіше висаджується в теплиці або парники. У відкритий грунт – тільки в регіонах з більш теплим кліматом – Алтаї, півдні Красноярського краю, Хакасії.

  Коли садити помідори на розсаду в 2019 році

  Коли садити помідори на розсаду для теплиць і відкритого грунту?

  Розведення розсади значно економить час та сили, що особливо важливо в умовах короткого літа, характерного для всієї Росії.

  Теплиця, в тому числі і опалювальна, хороший помічник всім російським садівникам і городникам. У теплицю можна посадити не дуже розвинені і незміцнілі паростки, не кажучи вже про здорову розсаду.

  В опалювальну теплицю можна посадити рослини будь-якого строку, що дуже важливо, якщо в будинку немає для цього можливостей. У теплицю без опалення розсаду томатів переносять через 55-65 днів після посіву.

  Термін розсади в 55-65 днів підходить і для відкритого грунту, проте до пересадки рослин необхідно приступати тільки після того, як утвердитися тепло. Для посадки слід відбирати міцні, здорові саджанці.

  Таблиця робіт і сприятливих днів за місячним календарем на лютий 2019 року

  Дата Фаза Місяця, знак зодіаку Рекомендовані роботи 1 лютого Щербатий Місяць, Козеріг Замочування насіння 6 лютого Зростаюча Місяць, Риби Посів, полив 7 лютого Посів, пікіровка, полив, підживлення 8 лютого Посів, підгодівля 12 лютого Телець Підготовка насіння, сівба 14 лютого Близнюки Полив 25 лютого Щербатий Місяць, Скорпіон Обробка від шкідників 27 лютого Козеріг Підживлення 28 лютого Козеріг Підживлення

  Сприятливі дні для посіву розсади помідорів у березні 2019 року

  Дата Фаза Місяця Знак зодіаку 7 березня Зростаюча Місяць Риби 10 березня Телець 11 березня 12 березня 14 березня Близнюки 15 березня Рак 16 березня 19 березня Діва 20 березня

  Пікіруванням рослин краще всього займатися 7, 10, 12 березня.

  Сприятливі дні для пересадки розсади в теплицю в квітні 2019 року

  Дата Фаза Місяця Знак зодіаку 2 квітня Щербатий Місяць Риби 7 квітня Зростаюча Місяць Телець 8 квітня 11 квітня Рак

  Помідори, посаджені з урахуванням місячних фаз, ростуть більш міцними, менше хворіють. А розсада, посаджена в теплицю, не тільки розвивається в сприятливих умовах, але і не так залежить від змін погоди.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: