Китайський Новий рік 2019. Все про свято

В Україні Новий рік традиційно святкується першого січня. На відміну від нас, китайці мають два аналогічних свята. Перший – вони відзначають з усім світом. Другий – святкується в різний час у відповідності з місячним календарем. Цікаво, коли буде китайський Новий рік 2019?

ЗМІСТ

 • Коли настає Новий рік
 • Скільки вихідних в Китаї
 • Яким буде рік Свині
 • Підготовка до свята
 • Існуючі традиції
 • Як можна зустріти Китайський Новий рік
 • Коли настає Новий рік

  Чунь Цзе, а саме так називається китайський Новий рік, чекають в Піднебесній з таким же нетерпінням, як і у нас. Коли починається і закінчується Свято весни розраховується за місячним календарем.

  Китайський календар передбачає, що кожен рік проходить під управлінням одного з 12 тварин. У 2019 році їм буде Жовта Земляна Свиня. У свої володіння вона прийде 5 лютого. Сам свято триватиме п'ятнадцять днів, а це означає, що Чунь Цзе відзначатимуть до двадцятого лютого. Сам же рік Свині тривати до 25.01.20 року.

  Китайський Новий рік 2019. Все про свято

  Скільки вихідних в Китаї

  Китайський Новий рік пов'язують з приходом весни. З давніх пір це величезне свято, до якого готуються дуже ретельно. На цей період закриваються практично всі державні установи і приватні компанії.

  Яким буде рік Свині

  Господиня року дуже шанована в Китаї. Згідно з китайською легендою це тварина випадково потрапило в східний гороскоп. Кіт проспав зустріч з Верховним правителем і тому було вибрано випадкове тварина, а саме Свиня. Вона відрізняється:

 • добротою;
 • м'якістю;
 • миролюбністю;
 • терпінням.
 • Ця тварина символізує фінансовий успіх, добробут та родинне благополуччя.

  Підготовка до свята

  До свята Чунь Цзе китайці ставляться з повною відповідальністю. Згідно з китайськими повір'ями жителі Піднебесної повинні до свята всебічно очиститися. Це стосується, як житла, думок, так і тіла. Напередодні свята всі господині ретельно прибирають своє житло. Пил в це торжество неприпустима. Також потрібно звільнити місце для нової енергії, тому викидається всякий мотлох і непотрібні речі. Перед святом всі китайці ретельно миють своє тіло, щоб зустріти весну оновленими.

  Очищений будинок прикрашають всілякими паперовими гірляндами і ліхтариками та іншою святковою атрибутикою. Наприклад, на двері прийнято вішати перевернутий ієрогліф, що символізує щастя.

  Крім цього, на чільне місце ставлять вазу з мандаринами, які є символами благополуччя.

  Що стосується їжі, то її готують напередодні свята, так як в перший день її приготування заборонено.

  Перед святом не забувають і про святковому одязі. Як правило, вона завжди яскравого кольору.

  Особливе місце в підготовці свята займають подарунки. Вони зазвичай не дуже дорогі, але їх дарують у парному кількості.

  Китайці прагнуть зустріти Новий рік у рідному домі, в колі своєї родини. Дуже часто збирається кілька поколінь родичів. Тому, де б китаєць не знаходився, він завжди на День Весни прагнути в батьковий будинок. У передноворічні дні вся країна перебуває в русі. Люди заздалегідь купують квитки на літаки, потяги, кораблі, щоб вчасно прибути в свій перший будинок.

  Китайський Новий рік 2019. Все про свято

  Існуючі традиції

  Святкування Нового року починається з святкового вечері. На святковому столі можна зустріти найбільш улюблені родинні страви з м'яса, риби, овочів і фруктів. Також присутні різноманітні фрукти, особливо мандарини.

  Як і ми, китайці на Новий рік люблять дивитися телевізор. До цього моменту різні канали готують святкові розважальні програми. Новий рік тут прийнято зустрічати з танцями, піснями і обов'язково з феєрверком. Під час цього свята на вулиці і в будинках стоїть незвичайний шум. Це відбувається тому, що китайці вірять, що шум проганяє з дому злих духів.

  Існує певна послідовність святкування Нового року:

  Перший день: китайці завжди проводять у колі сім'ї. Другий день: жителі країни відправляються в гості до родичів і близьким людям. Третій день: китайці ходять в храми і моляться. Також як жертвопринесення спалюються «жертви» з паперу. Наступні дні: відвідують друзів, колег по роботі і знайомих. Пускають петарди. З шостого по восьмий день: святкують у родинному колі. Дев'ятий день: вшановують померлих. З десятого дня по тринадцятий день китайці зайняті підготовкою ліхтариків і беруть участь у народних гуляннях. Тринадцятий день: день вегетаріанської їжі. Чотирнадцятий день останній підготовчий день для запуску ліхтариків. П'ятнадцятий день фестиваль ліхтариків. В небо піднімається незліченна кількість ліхтарів. Вони освіжають небо» і прокладають шлях душам покійних.

  Китайський Новий рік неймовірно барвиста подія. Всюди проходять яскраві запам'ятовуються заходи. Люди радіють приходу Нового року. Всі населені пункти потопають у святкових вогнях. Люди сміються, співають пісні, танцюють. У Китаї вважають, що гарний настрій залучає удачу. Скрізь відчувається піднесений настрій. Все навколо сповнене яскравими фарбами. Вікна будинків прикрашають червоними стрічками, які повинні відлякувати злих духів. Весь свято запускаються петарди і феєрверки, які теж відлякували всяку нечисть.

  У Китаї не прийнято дарувати на Новий рік дорогі подарунки. Найчастіше друзі обмінюються двома мандаринами. Іноді дарують конверти з вісьмома купюрами. Чому саме з вісьмома? Справа в тому, що вісімка символізує щастя і благополуччя, тому саме цю цифру використовують в якості основи для подарунків. Не можна дарувати непарне число подарунків. На думку знаючих людей, це може призвести, навпаки, до неприємностей.

  Як можна зустріти Китайський Новий рік

  Якщо ви вирішили відсвяткувати Китайський Новий рік в 2019 році, то вам необхідно обов'язково прикрасити своє житло символом наступаючого року. Це може бути скарбничка у формі свинки, м'яка іграшка або керамічна статуетка. Її, до речі, можна поставити на святковий стіл серед овочевих страв. Говорячи про їжу, треба відзначити, що краще готувати вегетаріанську їжу. Крім цього, на столі обов'язково має бути блюдо з крупою або готова каша.

  Підбираючи вбрання, потрібно врахувати, що в 2019 році буде головувати Жовта Земляна Свиня. Тому одяг має бути переважно жовтою, коричневою, зеленою або сіркою.

  Свиня це стадна тварина, тому її рік краще відзначити в галасливій компанії. У будинку повинна панувати комфортна і святкова атмосфера. Веселощі і сміх напевно привернуть господиню року, а це гарантія того, що майбутній рік стане успішним.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: