Великдень 2019

В даний час, цей день чекають мільйони людей, незалежно від своєї віри і віку. Так сталося, що він перетворився в справжній народний свято, яке об'єднує усіх від мала до велика. Тому вже зараз багато людей цікавляться, коли настане православна Пасха 2019 року. Для того, щоб розібратися в цьому питанні, зробимо маленький екскурс в історію і розберемося, яке значення цього свята.

ЗМІСТ

 • Кілька слів про святі
 • Як визначається дата
 • Якого числа Пасха в православних
 • Витоки свята
 • Великий Піст
 • Католицька Пасха
 • Традиції святкування
 • Кілька слів про святі

  Напевно, багато людей знають, що цей день пов'язаний з Воскресінням Ісуса Христа. Він прийняв смерть для спасіння всіх людей, беручи на себе всі гріхи людства. Всі віруючі добре обізнані в цьому і тому з великим трепетом і радістю чекають цей світлий день.

  Підготовка до нього йде завчасно. Справжні християни обмежують себе в їжі та інших радощах життя, проводячи найжорсткіший в році посаду. Вони ходять на всі важливі богослужіння і виконують традиції, які живуть в нашому народі. Все це об'єднує людей і наближає до Бога.

  Великдень 2019

  В даний час Великдень святкується в більшості країн світу, незважаючи на те, що там проживають люди інших віросповідань. Не є винятком і Україна. У нашій країні це свято має державне значення і вшановується більшістю населення. Так як в Україні переважає православ'я, багатьох людей цікавить саме дата православної Пасхи.

  Як визначається дата

  Напевно, для багатьох не секрет, що це свято відзначається щороку в різні дати. Для того, щоб зрозуміти, чому так відбувається, необхідно знати: деякі астрономічні дані, а також деталі місячного і сонячного календарів.

  В давнину розрахунку дати Великодня займався єпископ Олександрії. Вважалося, що єгиптяни найкраще могли розрахувати день Пасхи, так як були в ті часи кращими астрономами. В обов'язок єгипетського священика входило не тільки точний розрахунок дати, але і оповіщення всіх християнських церков.

  З плином часу обов'язок обчислення дати Пасхи перейшла до Пасхалії. У своїх розрахунках вона використовувала юліанський календар. До уваги брався:

 • сонячний коло в двадцять вісім років;
 • місячне коло в дев'ятнадцять років;
 • повторення цих подій через 532 роки – один индиктион.
 • Перший великий индиктион, у відповідності з біблійними приданиями, починається з дати створення світу. Сьогодні на дворі 15 индиктион, який настав у 1941 р. Відповідно до такого порядку речей, існують таблиці, за якими обчислюють дату Пасхи.

  Треба зазначити, що український народ розраховував Великдень за своєю методикою – Пятиперстной Пасхалії. В її основі лежить можливість визначення Великодня по руці. Такий спосіб досі використовують старообрядці.

  Якого числа Пасха в православних

  В даний час дату цього свята можна дізнатися без проблем, відкривши церковний календар. У ньому містяться всі важливі дати православної церкви, в тому числі і Воскресіння Господнього. Отже, в 2019 році це свято припадає на 28.04.19.

  Урочистості за традицією очікуються вже в суботній вечір 27.04.19. Все почнеться з вечірньою пісної вечері в сімейному колі, після чого всі віруючі відправляться на церковну службу. Вона розпочнеться о дванадцятій годині ночі і триватиме до ранку. Взяти участь у ній може будь-хто.

  Витоки свята

  Пасха є найголовнішим святом в християнському світі. У цей період усі християни намагаються наблизитися душею до Бога.

  Назва свята походить від єврейського слова «пасах», яке дослівно означає – «той, хто йде повз». Саме так називалося свято іудеїв, що знаменує звільнення їх від гніту Єгипту. Згідно єврейської легендою вищі сили послали на землю ангела смерті, які повинен був подолати гнобителів. Він приходив лише єгипетські житла, минаючи єврейські будинки.

  Великдень 2019

  Єврейське свято по суті нічого не мав зі змістом пасхального торжества, яке символізує торжество життя. Перемога над смертю була досягнута шляхом неймовірною жертви. За давніми переказами відбулося розп'яття головного духовного лідера християн, після чого він помер. Через кілька днів відбулося його воскресіння з царства мертвих і вознесіння на небеса. Це сталося на очах його послідовників. Дуже скоро блага звістка стала відома всьому світу.

  Великий Піст

  Для того, щоб максимально наблизиться як фізично, так і духовно до Ісуса, християни всього світу проводять найсуворіший в році Посаду. Протягом півтора місяця, люди обмежують себе в їжі та розвагах. Його тривалість дещо відрізняється в різних напрямках християнства. В цілому вона становить 48 діб. У 2019 році це буде період: 11.03.19 – 27.04.19.

  Зазвичай починають постити в понеділок і закінчують в суботу перед настанням Світлого Воскресіння. Щоб зрозуміти, які обмеження в їжі існують, ми склали для вас таблицю:

  Перший тиждень:
 • Понеділок – повне утримання від їжі;
 • Вівторок – середа – сухоїдіння;
 • Субота – неділя – вживання теплою пісної їжі.
 • Друга – шоста тижня:
 • Понеділок, середа, п'ятниця – сухоїдіння;
 • Вівторок і четвер – тепла пісна їжа без олії;
 • Субота і неділя – тепла пісна їжа з рослинним маслом.
 • Остання тиждень:
 • Всі дні – сухоїдіння;
 • В П'ятницю можна вживати їжу тільки після того, як винесли плащаницю.
 • Благовіщення 07.04.19, якщо це не Страсний тиждень: Дозволяється їсти рибу. У Вербну Неділю і за день до нього: Дозволено вживання рибної ікри.

  Католицька Пасха

  Великий день у католиків найчастіше проходить у відмінний від православних час. Це пов'язано з тим, що католицька церква в шістнадцятому столітті перейшла на григоріанський календар. Тепер католики відзначають своє Світле Воскресіння:

  Практично в половині випадків: на тиждень раніше В 30 відсотках: в один і той же день В 20 відсотках: раніше на п'ять тижнів В п'яти відсотках: раніше на місяць

  Традиції святкування

  найголовнішою подією року за церковними канонами є Богослужіння на Великдень. Невипадково, воно вважається найважливішим і урочистим.

  Після Великодня покладається сорок днів «христосуватися». Це означає, що при зустрічі люди повинні вимовляти: «Христос воскрес!» і відповідати «Воістину воскрес!». Такі фрази підкреслюють важливість того, що сталося події. Згідно християнської традиції покладається також триразовий поцілунок, який повинен передати радість від Воскресіння Всевишнього.

  Символами свята є Благодатний вогонь і яйце. Перший є великою таємницею, що супроводжує християн більше двох тисяч років. Він з'являється щорічно в певний час і сприймається, як боже благословення. Його поширюють по всім християнським храмам планети. Яйце асоціюється з Гробом Господнім. Зовні воно мертве, а всередині жевріє нове життя.

  Великодні торжества неможливо уявити собі без святкової трапези. На ній збираються самі близькі люди, які обідають, радіють і дякують богу за все, вчинене ним, заради благополуччя людей. Обов'язковими атрибутами такого свята є паски і яйця, які обов'язково освячуються в церкві.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: