ГоловнаКонтакти

Старий Новий рік 2019

Рекламний блок

напередодні 14 січня ми всією дружньою країною будемо святкувати старий новий рік 2019, незважаючи на відсутність у нього офіційного статусу. Якщо ви не встигли загадати бажання напередодні 1 січня або мрія так і не здійснилася, у вас є відмінний шанс, не тільки на повторну спробу попросити про мрію, але і продовжити всі нереалізовані раніше святкові забави.

ЗМІСТ

 • Історія дати
 • Ворожіння і прикмети в Росії
 • Традиційні поздоровлення
 • Святковий стіл
 • Історія дати

  Всім відомо якого числа пора знову повертатися до святковій ялинці, але досить мало сучасників знають справжню історію дати. Дане торжество є за своєю суттю історичним ендеміком характерним для пострадянської місцевості. Вся справа в різниці методів літочислення, а точніше в коригуванні циклів року допомогою переходу на Григоріанський календар, так найбільш радикальним прикладом вирішення цієї проблеми стала Великобританія, у якій в 1752 році після 2-го вересня відразу настало 14-е. При цьому території, на яких утворився Радянський союз прийняли дану корективу лише в 1918 році, що в умовах величезних відстаней, відсутність налагоджених засобів зв'язку, Першої світової війни та закінчення революції, вніс чималу сум'яття у літочислення країни.

  «Подія це сталося безпосередньо напередодні 1918 року – рівно 100 років тому»

  Проблема з синхронізацією управління в країні була актуальна аж до 24-25 років минулого століття, що розділило традиції в країні. Простим людям просто нічого не пояснили, змусивши прийняти зміни як даність, що призвело до збереження традиції святкувати Новий Рік на святого Василя.

  Старий Новий рік 2019

  Ворожіння і прикмети в Росії

  Практично будь-яке історичне святкування в Росії оточена ореолом таємничості і характеризується традиційними підходами до організації торжества. Крім інших історичних аспектів, не варто забувати і про традиційної релігійної складової російської культури, в якій православ'я щільно змішалося з традиційним язичництвом. Так згідно православної концепції, Старий новий рік потрапляє точно в середину святок, що вважається кращому періодом для ворожіння.

  Найбільшою популярністю володіють ворожіння на судженого, які проходять наступним чином:

 • Новорічна записка — на святкове дерево серед прикрас поміщають яскравий короб або мішечок з іменем судженого. З настанням півночі, записку необхідно вийняти і перечитати про себе, вголос примовляючи: «Нехай бажання стане реальністю». Записку необхідно повернути на ялинку, а після святкової прибирання спалити разом з деревом.
 • Підслуховування розмови – молода дівчина акуратно проходить під вікнами одруженої пари і за результатом того, що вона почула дізнається яким буде чоловік, якщо:
 • Сміються – чоловік буде веселим і отходчивым;
 • Багато п'ють – можливо, обранець буде алкоголіком;
 • Сваряться – суджений буде суворим і неотходчивым.
 • Святкова собака – до незаміжньої дівчини в кімнату собаку пускають і за її поведінці роблять висновки: якщо собака йде до молодої, то життя з тим чоловіком, якого вона загадала, буде щасливою, якщо немає то і ладити з «нареченим» вона не буде.
 • Також не варто забувати про святкові прикметах, якщо:

 • Першим 14го зайде чоловік – рік буде щасливим і плідним;
 • Вранці 14го свіжий іній на кущах – мед буде неймовірно смачним;
 • Захворіти в переддень старого нового року – хвороба буде довгою і важковиліковної;
 • У свято йде сильний снігопад – влітку на землі вродить великий урожай;
 • Староновогодняя ніч тиха – рік буде щасливим і спокійним;
 • 14го днем високо зійде сонце – буде гарний урожай фруктів;
 • Дати в борг або винести сміття у переддень святкування – весь рік пройде в боргах і злиднях.
 • Старий Новий рік 2019

  Традиційні поздоровлення

  Вечір який в народі називають «Щедрим» поділяє святкові вітання старого нового року на 2 частини, 13-го числа традиційно щедрують. У цьому процесі можу брати участь всі, від стара до млада, але зазвичай цю честь віддають жінкам. Так триває до середини ночі, після якої, право вітати переходить чоловікам.

  Традиційні посивальные обряди виконуються виключно хлопцями або чоловіками у відповідь на це привітання, прийнято пригощати співають новорічно пісні алкоголем і закускою до нього. Також вони обов'язково розкидають, у будинку біля приймають поздоровлення, зерно, символізуючи прийдешнє родючість і продуктивний рік, засіваючи його початок.

  «Щедрий вечір є традиційним оберегом шлюбу, так в західній частині Росії і Україні є традиція повторного сватання в цей вечір, навіть якщо раніше в перший раз був отриманий «Гарбуз»»

  Святковий стіл

  Наостанок варто розповісти про традиційному столі. На ньому повинно вміщуватися не менше 12 різних страв, які кожен з присутніх зобов'язаний хоч раз спробувати. Обов'язковими атрибутами такого столу є кутя (сочилово) і м'ясо (свинина, кролятина, курятина). Також не забувайте, що інгредієнти страв, що мають обрядове значення, так обрана свинина представляла багатство, півень – свободу, а кролик – удачу. Інші продукти також наділялися значенням, так кріп обіцяв здоров'я, капуста, рис – гроші, а гриби обіцяли довге життя. Нехай Старий Новий Рік 2018 буде магічним і принесе щастя у ваш будинок.

  Рекламний блок

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я:    -
  загрузка...