2019 рік високосний, чи ні

З високосним роком пов'язана маса негативних прикмет. У народі цей період вважався проблемним і навіть небезпечним. Особливо несприятливий для весіль. Тому багатьох забобонних людей цікавить — 2019 рік високосний, чи ні? Давайте дізнаємося скільки днів в році і чи можна вінчатися нареченим.

ЗМІСТ

 • Скільки днів у році?
 • Григоріанський календар: особливості літочислення
 • Скільки днів у лютому 2019?
 • Можна грати весілля чи ні?
 • Що робити, якщо шлюб не можна відкласти?
 • Скільки днів у році?

  Поняття високосного року з'явилося після того, як у 45 році до нашої ери Юлій Цезар ввів новий календар, який надалі назвали юліанським. У ті далекі роки імператор дав доручення найкращим олександрійським астрономам розрахувати астрономічний рік, тобто час, за який наша планета проходить свій шлях навколо Сонця. Дослідники зірок провели величезну роботу, і через деякий час був готовий результат.

  2019 рік високосний, чи ні

  Виявляється, що Земля проходить свій шлях навколо світила за 365,2425 доби. Зрозуміло, що при розробці нового календаря це незручне закінчення куди-то необхідно було дівати. Астрономи запропонували імператору такий варіант:

 • Вважати в основному тривалістю року – 365 днів.
 • Щоб не спотворювати реальну картину астрономічного року, відсутні 0,2425 діб кожні чотири роки додавати до календаря в якості додаткового дня.
 • Зауважимо, що цей день виходив шляхом простого арифметичного дії: 0,2425 діб х 4 = приблизно добу.

  Для додавання додаткових діб був обраний місяць з найменшою кількістю днів, а саме – лютий. Таким чином, вийшло, що кожен четвертий рік у лютому з'являвся новий день – 29 лютого. Рік з таким додатковим днем назвали високосним. Тривалість його становить 366 днів.

  Незважаючи на те, що юліанський календар існує вже не одне тисячоліття, він має ряд недоліків.

  З-за відмінностей сонячного та календарного року за 128 років календар Юлія Цезаря все-таки встигає відстати на одну добу. Тому в кожен сотий рік визнається не високосним.

  Григоріанський календар: особливості літочислення

  Хоча, він є похідним від юліанського календаря, нове літочислення має свої особливості. У ньому також кожен сотий рік не є високосним, за винятком тих, які без залишку діляться на 400. Таким чином, виходить, що у чинному в більшості країн, григоріанському календарі:

  Високосні роки: Ті, які кратні цифр 400 і 4, за винятком кожного сотого року Не високосні роки: Всі інші і кожен 100-й рік

  Сьогодні різниця між двома летоисчислениями складає 13 днів. Хоча, на момент введення сучасного календаря (1582 р.) ця різниця дорівнювала десяти днів. Різниця між календарями постійно збільшується із-за того, що в цих календарях по-різному вважаються високосні роки. У старому календарі досі вважають не високосними роки, кратні числу 400. Тому продовжується збільшуватися часовий розрив між двома летоисчислениями:

 • 1582г. – десять днів;
 • 1700 р. — одинадцять днів;
 • 1800 р. — дванадцять днів;
 • 1900 р. — тринадцять днів;
 • 2100 р. — чотирнадцять днів;
 • 2200 р. – п'ятнадцять днів.
 • Згідно з григоріанським календарем, кожні чотириста років включають в себе дев'яносто сім високосних років.

  Скільки днів у лютому 2019?

  Виходячи з усіх вищевикладених правил, що майбутній рік не є високосним. У лютому буде 28 днів. Це означає, що можна відкинути всі прикмети, пов'язані з таким роком.

  Правда, є думка, що наслідки, пов'язані з високосним роком тривають ще три роки:

 • вважається, що за високосним періодом слід рік вдови;
 • потім настає рік вдівця;
 • після чого приходить знову рік вдови.
 • Так як останній високосний рік був в 2016, значить — 2019 буде знову несприятливим, особливо для весіль.

  Можна грати весілля чи ні?

  Якщо вірити старими повір'ями, то виходить, що грати весілля не варто ніколи, так як постійно трапляються несприятливі моменти.

  Раніше вірили, що в рік вдови не варто грати весілля, так як дружина може залишитися без годувальника. Це застереження було цілком зрозуміло, так як ще сотню років тому в нашій країні люди жили дуже бідно, траплялися постійні війни і вирували страшні епідемії. Від них страждали, насамперед, жителі сільської місцевості. До речі, саме там народжувалися різні повір'я подібного роду.

  Сьогодні можна відкинути у минуле забобони минулого і сміливо йти під вінець. Тим більше що психологи стверджують, що благополуччя сім'ї залежить від серйозності намірів двох сторін. Якщо молоді люди люблять і довіряють один одному і відповідально ставляться до життя і свого партнера, то ніяких передумов розриву відносин не слід очікувати.

  2019 рік високосний, чи ні

  Що стосується застережень щодо минулого хвороб і війн, то і їх можна в наш час геть відсікти. Адже, рівень медицини в нашій країні безперервно зростає. Тривалість життя збільшується, а воєн не було вже 73 роки.

  Рівень життя неухильно підвищується. Ситуація з травматизмом на виробництві знаходиться під контролем. За безпекою громадян в країні стежать поліцейські та інші правоохоронні органи.

  Що робити, якщо шлюб не можна відкласти?

  Якщо молоді люди все-таки вірять в стародавні повір'я, а відкласти весілля вже ніяк не можна, то можна спробувати вирішити цю негативну ознаку.

  Для цього потрібно дещо змінити звичний хід подій. Згідно з існуючим весільним традиціям, молодий чоловік сватається до дівчини. А що якщо нареченому і нареченій помінятися ролями. Хто сказав, що в сучасний час не можна допустити, щоб дівчина просила руку свого обранця. Зрозуміло, що сьогодні мало хто дотримується традиції сватання. Однак, це не означає, що не можна поміняти будь-який інший звичний ритуал. У сьогоднішньому світі дівчата володіють такими ж правами в суспільстві, що та молода людина, тому можна експериментувати у всьому, заради позбавлення можливого злої долі.

  Крім цього, психологи не перестають наголошувати, що майбутній шлюб багато в чому залежить від емоційного стану пари. Настрій на негатив і надмірна віра в прикмети можуть зіпсувати будь-які відносини і перетворити щасливе сімейне життя в справжнє пекло. Необхідно не зациклюватися на дрібних негаразди і у всьому бачити наслідки невдалої дати весілля.

  Треба підготувати себе до того, що дрібні сварки і нерозуміння це нормальні явища, особливо на початку життєвого шляху. У ці хвилини слід налаштуватися на позитивний лад і спробувати знайти спільні точки дотику з партнером. Потрібно бути готовим, що не все вийде з першого разу. Необхідно не переставати до всього ставиться з оптимізмом та іронією.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: