Чемпіонат світу з баскетболу 2019

Чемпіонат світу з баскетболу 2019

Чемпіонат світу з баскетболу є вісімнадцятий за рахунком змаганням серед чоловічих збірних команд. Головною особливістю майбутньої події є зміна формату заходу, а так само коригування дати проведення. Чемпіонат відбудеться не в 2019 році, а на рік пізніше, ніж планувалося раніше. Так само вперше турнір буде проходити автономно і незалежно від чемпіонату з футболу (раніше зазначені події завжди проводилися в один рік). Розглянемо головні новини про чемпіонат з баскетболу 2019.

Де пройде чемпіонат?

Чемпіонат світу з баскетболу 2019Масштабний захід відбудеться в Китаї. Країни, що бажають провести захід, почали подачу заявок ще на початку 2014 року. А в 2015 року комітет ФІБА остаточно визначився, що місцем проведення чемпіонату стане одна з азіатських країн. Основним конкурентом Китаю за право організації події стали Філіппіни.

Подані заявки багатьох країн були відхилені комітетом, а от пропозиції двох держав зацікавили ФІБА, правда і для наступного планованого турніру 2023 року (йдеться про Катарі і Німеччини).

Китай і Філіппіни є країнами з багатим досвідом проведення спортивних заходів. На рахунку Філіппін організація чемпіонату з баскетболу 1978 року і кілька великих змагань в Азії. Китай став господарем чотирьох масштабних чемпіонатів.

Фінальне голосування з вибору країни пройшло в серпні 2015 року. За його результатами організацією чемпіонату займеться Китай. Кількість голосів за КНР склало 14, а тому час як за Філіппіни було віддано лише 7 голосів. Чемпіонат пройде на різних аренах в різних містах Китаю.

Новий формат заходу

Чемпіонат світу з баскетболу 2019Міжнародний турнір, що проходив у 2014 році, став останнім змаганням колишнього формату. Починаючи з 2017 року, організатори події переглянуть схему турніру, внісши низку поправок. Таке рішення було прийнято зборами ФІБА в Малайзії. Головна зміна торкнулося терміни проведення – чемпіонат відбудеться не в 2018 році, як очікувалося, а в 2019 році.

З цих пір чемпіонат буде проходити кожні 4-ри роки, кількість команд буде збільшено з 24 до 32. Підготовка до самого змагання буде займати близько 2-х років. Міжнародні команди будуть брати участь у відбіркових турах, званими «вікна». ФІБА планує провести 6 таких «вікон», виділивши команди-переможців.


Початок відбіркових випробувань стартує восени 2017 року і триватиме до лютого 2019. Точні дати проведення та час буде призначено та погоджено з сторонами пізніше. Поряд з світовим чемпіонатом, зміни торкнуться і континентальні заходи. Тепер вони будуть проходити раз в 4-ри роки, а не кожні 2 роки, як було раніше.

Таке нововведення викликані економічними факторами. ФІБА вважає, що новий формат заходу дозволить в майбутньому популяризувати баскетбольне подія, а новий календар змагань дасть новий імпульс до розвитку світового спорту.

Особливості відбіркового туру

Чемпіонат світу з баскетболу 2019У відбіркових турах будуть брати участь команди з різних країн. Всього в чемпіонаті представлено чотири групи учасників: Америка, Європа, Австроазия, Африка. Потім турніри між командами будуть розділені на секції: A, B, C, D, E, F, G, H. Три кращі команди з кожної секції продовжать свою боротьбу за першість у чемпіонаті.

Наступним етапом боротьби стане розподіл команд на 4-ри групи по 6 представників. Тут так само відбирається найсильніша трійка, яка виступить у фінальній частині світового змагання.

Відбірковий етап являє собою очкову систему, далі виходить та команда, яка набрала найбільшу в порівнянні з суперниками кількість очок. При цьому при переході у другий раунд, окуляри першого туру зберігаються. Ті команди, які стали кращими на своєму континенті, гратимуть у Дивізіоні Ст.

Сам чемпіонат світу пройде в 3 етапи. На початку беруть участь команди будуть розділені на 8 груп, де кожна команда зіграє з кожним суперником. Дві найсильніші команди з цього туру переходять на наступний етап турніру.


Тут учасники знову діляться на групи. Всього на цьому етапі буде 16 команд і 4 групи. Дві найсильніші збірні братимуть участь в плей-офф. Тривалість чемпіонату складе 16 днів, протягом яких буде зіграно близько 92-х ігор.

Прогноз для учасників турніру

Зазначимо, що шанси Росії на чемпіонаті досить не погані. У першому етапі відбору команді належить зіткнутися з Францією і Бельгією. Це досить сильні супротивники, однак вони не є для Росії не прохідними.

Звичайно, багато чого буде залежати від підсумкової комплектації кожної з команд. Однак у вітчизняної збірної є непогані шанси зібрати боєздатний колектив з претензією на перемогу в чемпіонаті. Більш складним етапом стане поєдинок у другому раунді. Там команді належить змагатися з трійкою найсильніших з іншої групи.

Чемпіонат світу з баскетболу 2019Однак не будемо загадувати і передбачати підсумки змагання. Чемпіонат обіцяє бути яскравим і видовищним у будь-якому випадку.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: