Фільм Гласс (2019)

Фільм Гласс (2019)

Дивний, але симпатичний, М. Найт Шьямалан має намір в 2019 році випустити пряме продовження "Невразливого" і "Спліта".

Режисер з непростою долею

М. Найт Шьямалан народився в Індії, але виріс і навчався у США. Тут він зрозумів, що створено, щоб знімати трилери - на нього справили значний вплив роботи Хічкока.

Фільм Гласс (2019)Не всі знають, однак, що він написав сценарій до "Стюарту Литтлу" - милою комедії про розумне мишенятко, усиновленого людьми. Вже в 1995 році режисер демонстрував суперечливість характеру, яка не раз приводила його до дивовижних злетів і падінь у кар'єрі.

У 1999 році М. Найт знімає "Шосте почуття". Фільм вразив публіку у саме серце, і зібрав 600 мільйонів в прокаті. У головній ролі знявся Брюс Вілліс, який запросив за свою роботу набагато менше, ніж вона коштує.

"Міцний горішок", взагалі небайдужий до Шьямалану: саме він допоміг йому продати "Діснею" сценарій "Стюарта Літтла", і він же знявся в 2000 році в стрічці "Невразливий", в картині 2017 року "Спліт" у актора було невелике камео, а вже в "Склі" він з'явиться точно.

Про "Невразливого" розповімо трохи нижче і докладніше.

У 2002 році Шьямалан знімає "Знаки" - трилер про інопланетян з елементами комедії, який тепло зустріли глядачі і критики.

Наступна картина "Таємничий ліс" 2004 року не несла в собі ніякого комедійного заряду, а була зразково-показовою фільмом жахів з незвичайною концепцією. Фільм номінувався на премію "Імперія" за кращу режисуру.

Фільм Гласс (2019)І все б йшло добре, якби М. Найт не вирішив зіграти головну роль у своєму новому містичному трилері "Дівчина з води". У режисера була звичка з'являтися в епізодичних ролях у своїх фільмах, а в 2006 він подумав, що ніхто краще його не втілить на екрані роль письменника-месії. На жаль, фільм був зустрінутий шквалом критики: насрывал "Золотих малин", отримав розгромні рецензії, і фактично перекреслив всю "зіркову" режисерську кар'єру талановитого індійця. Він повинен був знімати "Гаррі Поттера і Принца-полукровку", але студія розірвала з ним контракт, побоюючись повторення фіаско.

Так, фіаско знову сталося - в 2010 році. Режисер зняв фільм "Повелитель стихій", заснований на мультсеріалі "Аватар: Легенда про Аанга". І цей проект назбирав урожай "Золотих малин". Шьямалан переключився на створення малобюджетних трилерів і сценарну роботу, і це дозволило йому повернутися на вершину.


"Візит" 2015 року - блискучий фільм жахів, знятий за 5 мільйонів, збирає у прокаті майже 100 мільйонів доларів, і приносить своєму творцеві премію "Золота малина". На цей раз - почесну, за відновлення репутації.

У цьому ж році М. Найт Шьямалан, маючи в кишені 9 мільйонів, знімає "Спліт", фільм виходить на екрани в 2016 році і збирає у прокаті 278 мільйонів доларів.

"Невразливий" і "Спліт"

Фільм Гласс (2019)Почати потрібно з того, що режисерська манера Шьямалана навіть дуже впізнавана: найбільше він любить дві взаємовиключні речі - штампи та загадки. Виглядає це так, ніби художник з допомогою дитячої печатки "Хеллоу Кітті" малює Джоконду. І що ж автор зобразив нам у всесвіті "Невразливого" і "Спліта"?

"Невразливий" - класична історія становлення супергероя. Охоронець стадіону і колишній футболіст Девід Данн потрапляє в жахливу залізничну катастрофу, і не тільки виживає, але й залишається неушкодженим. З ним знайомиться його "мудрий наставник" - Елайджа Прайс, він же - Містер Скло. У цього колекціонера коміксів з недосконалим остеогенезом є нав'язлива ідея: якщо він так крихкий, значить десь є його протилежність - невразливий людина. Під керівництвом Прайса Девід Данн відкриває в собі ще і екстрасенсорні здібності. Доторкнувшись до людей, головний герой може бачити образи їх таємних гріхів. Він відправляється на вокзал, знаходить там маніяка, жертви якого прикуті до його будинку. Скромний охоронець стадіону відправляється за вбивцею, вступає з ним у сутичку, душить лиходія і звільняє дітей. На наступний день ЗМІ сурмлять про появу в місті супергероя, а Девід хвалиться своїм подвигом сина. Він поспішає на виставку, щоб подякувати свого наставника, тисне йому руку і виявляє, що той влаштував кілька страшних катастроф, в надії знайти Невразливого. У жаху Данн дзвонить в поліцію, і Містера Скло відправляють у клініку для душевнохворих злочинців.

Фільм Гласс (2019)"Спліт" розповідає зовсім іншу історію. Сценарій явно написаний під впливом історії Біллі Миллигана, злочинця з множинним розладом особистості. Жив-був хлопець на ім'я Кевін, з багатьма особистостями - їх у нього було 23. Головним чином, тілом керували більш або менш адекватні особистості під керівництвом дизайнера Баррі. Герой проходив психотерапію в приємній бабусі-доктора. Однак контроль над тілом захопили три небажаних елемента - спокійна, але стервозна Патриція, патологічний чистюля і любитель юних дівчаток Денніс і малолітній Хедвіг. Вони хочуть злити воєдино всі особистості і утворити двадцять четверту - Звіра.


Психіатр не дуже в це вірить, але стан Кевіна її турбує. А він, тим часом, викрав з паркування машину з трьома дівчатками-підлітками. Вони потрібні, щоб розбудити Звіра, щоб він міг "є плоть нечестивих дів". Звір пробудиться, вб'є психіатра, цілком не з'їсть, але понадкушує смерть, двох з трьох дівчаток. Але третьої - Кейсі, вдасться вціліти, і двічі пальнути в володіє нечуваною силою Звіра з рушниці. Власне, двадцять четверта суперособистість Кевіна пощадила дівчину, помітивши на ній шрами від селфхарма. Звір заявив, що вона чиста, і помчав у світанок.

Фільм Гласс (2019)У кінці ми бачимо головного героя "Невразливого" - Девіда Данна, він сидить в закусочній, слухає новини, де розповідають про цю подію, а один з відвідувачів згадує, що Містер Скло вийшов з лікарні.

"Скло". Сюжет, актори, дата виходу

На підставі сюжетів двох попередніх частин, ми з високою часткою ймовірності можемо сконструювати третю. Містер Скло, крихкий, але витончений стратег, отримає, нарешті, свого супергероя - Звір лише трохи поступається Девіду Данну в невразливості. Неуязвимому доведеться об'єднатися з Кейсі, так як вона знає про Звіра більше інших. Ймовірно, в тандемі безумців швидко назріє конфлікт: Містер Скло, звичайно, терорист-маніяк, але юних нечестивих дів все-таки не їсть. Конфлікт може назріти і всередині Кевіна - особистостей тепер 24, і не всі з них хочуть бути вбивцями. Елайджа Прайс знає багато секретів і про Звіра, і про Невразливого, ймовірно, він буде смикати за ниточки, виконуючи роль похмурого ляльковода. Сподіваємося, що хто-небудь з них приб'є мерзенного дядька дівчинки Кейсі.

Фільм Гласс (2019)Акторський склад фільму вселяє нестримний оптимізм: тут і Брюс Вілліс, і Семюел Л. Джексон, Джеймс Макевой, і Аня Тейлор-Джой (вона тут просто для краси). Фільм знаходиться на стадії постпродакшн.

Вихід фільму запланований на 18 січня 2019 року.

Відео з нарізками фрагментів з "Невразливий" і "Спліт"Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: