ГоловнаКонтакти

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Рекламний блок

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Пасха – це самий довгоочікуваний і найсвітліше свято в році для всіх християн. Цей день символізує Воскресіння Ісуса Христа, який прийняв смерть за гріхи всіх людей і спасіння людського роду від страшних мук пекла. Кожен віруючий знає, що означає це свято і з величезним трепетом ставиться до такої дати, з великою радістю очікуючи її наступ.

Готуються до цього дня наші співвітчизники завчасно. Дотримуються посту, свідомо обмежуючи себе в їжі та інших задоволеннях, відвідують богослужіння в знакові дати і печуть паски, щоб догодити традицій і порадувати близьких смачними частуваннями.

Цей щорічний ритуал надзвичайно важливий для кожного віруючого християнина і дозволяє відчути ті тільки любов найрідніших людей, але і трохи наблизиться до Бога.

Торжество Святого Воскресіння святкується в абсолютній більшості країн світу. Навіть у тих державах, в яких домінуючою релігією не є християнство, шанується цей свято, і проходять тематичні заходи на рівні громад. Що стосується нашої держави, то тут домінуючим є Православ'я, і тому Пасха зведена в ранг загальнодержавних свят.

Відзначається ця дата на найвищому рівні. У храмах по всій території країни проводяться богослужіння, на яких присутні мільйони наших співгромадян, площі заповнюються радісними людьми, а у домівках запалюються свічки і накриваються урочисті столи.


Як обчислюється день Великодня

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Всім відомо, що дата святкування Пасхи не постійна, і кожен рік розраховується на основі деяких астрономічних даних. Для того щоб дізнатися точне число урочистості, потрібно проаналізувати не тільки сонячний, але і місячний календар.

У минулі часи це настільки клопітка заняття було повністю покладено на одну людину: їм був Олександрійський єпископ, який, згідно з традицією, задовго до настання світлого дня Воскресіння Господнього сповіщав всіх представників християнської церкви про точний день свята.

Зовсім не випадково це важливе завдання було доручено священика саме з цього міста, вся справа в тому, що саме єгиптяни у всі часи славилися високими здібностями до астрономічними обчисленнями, тому кращого кандидата для такої місії просто не знайшлося.

згодом, традиція дещо змінилася і на місце одноосібного обчислювача Урочистих дат прийшла Пасхалія. Ґрунтувалася вона на даних юліанського календаря, згідно з яким, для визначення точної дати Воскресіння Христового брався коло Сонця в 28 років та коло Місяця в 19 років, повторюються через кожні 532 роки.

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Такий період отримав назву «великий индиктион» і став основою для подальших обчислень. Початок самого першого індіктіону повністю збігається з прийнятою датою створення світу, початком людської ери, згідно з біблейськими переказами. На сьогоднішній день, ми живемо вже в 15 индиктионе і почався відносно недавно – в 1941 році.

В нашій державі спеціальна таблиця, за якою священнослужителі обчислювали чергову дату Пасхи, входила до складу церковних книг. До сьогодення дійшло кілька прикладів старих рукописів, де дата світлого торжества ретельно розписувалися на весь индиктион, тобто на 532 роки.

Відомий дуже цікавий факт, про те, як російський народ винахідливий,навчився розраховувати день кожної Пасхи, не вдаючись до хитромудрою таблиць. Такий метод отримав назву Пятиперстная Пасхалія і ґрунтувався на розрахунках по людській руці. Ці знання збереглися до нашого часу і успішно застосовуються в старообрядницькому суспільстві.

На яке число випала Великдень у 2019 році

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Сьогодні для того щоб дізнатися точну дату Пасхального торжества, зовсім не обов'язково робити складні обчислення, а достатньо просто відкрити церковний календар. Там зібрані всі знакові релігійні дати, включаючи велике Воскресіння Господнє.

В 2019 році світле свято Великодня Православні Християни відзначатимуть у неділю 28 квітня. Урочисті дійства, як у церквах, так і в будинках простих людей почнуться ще у суботу ввечері 27 квітня, будуть супроводжуватися традиційними богослужіннями і тематичними заходами.

Церковна служба почнеться рівно опівночі і продовжиться до самого світанку. Відвідати цю подію і на власні очі побачити все, що відбувається може будь-хто.

Витоки урочистості

Пасха Христова – по-справжньому великий свято, про що неодноразово заявляли християнські діячі, прилічених до лику святих. Саме в цей день люди як ніколи близькі душею до Всевишнього.

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Саме слово «Пасха» бере витоки з прадавнього старозавітного свята, який в єврейській традиції називався «пасах» (проходить повз). Це виключно іудейське торжество, в якому зазначається позбавлення від гніту єгипетського рабства.

Таку назву свято отримало тому, що посланий вищими силами ангел смерті для покарання гнобителів, відвідував тільки житла єгиптян, а повз єврейських будинків проходив, не заподіюючи зла.

Незважаючи на запозичена назва, християнська Пасха і єврейський пасах у своїй суті не мають нічого спільного. Вони абсолютно різні і за змістом і за традиціями. Великдень – символізує, перш за все, перемогу життя над смертю і спокута вчиненого ціною неймовірної жертовності.

Згідно придане, головний духовний лідер всього християнського світу, Ісус Христос після розп'яття і смерті, по пришестю декількох днів, воскрес із мертвих і піднісши на небеса. Свідками цього дива, стали його найближчі послідовники, які і потім понесли цю благу звістку через народи і континенти.

Традиції та символи свята

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Пасхальне богослужіння

Пасха є головною і найважливішою подією в церковному році, тому у релігійному співтоваристві її відзначають богослужінням з особливою урочистістю. Його принципи сформувалися ще в стародавні часи з виникненням перших християнських анклавів на території язичницьких держав.

Можливо, саме звідси пішла традиція здійснювати всі ритуали в нічний час доби, хоча з цього приводу існує багато різних теорій. Тим не менш, пасхальне богослужіння є одним з найбільш пишних і красивих релігійних церемоній.

Привітання на Великдень

Згідно з християнською традицією, кожна віруюча людина, починаючи з пасхального вечора, і впродовж наступних сорока днів повинен з ближніми своїми, не вітатися, а «христосуватися».

Якого числа православна Пасха в 2019 році

це Робиться обміном фразами «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!», які прославляють велике свято і прямо говорять про те, що трапилося диво.

Також при цьому рекомендується трикратно цілуватися, що символізує радість прихильність.

Благодатний вогонь

Благодатний або як його ще називають великодній вогонь, є однією з найбільших таємниць всіх часів. Він кожен рік, в чітко призначений час виникає з нізвідки, і формує чисте полум'я, яке не обпікає і не залишає слідів.

Хоча через деякий час він втрачає свої дивовижні властивості, його цінують як символ божого благословення. За лічені години після свого поблажливості, вогонь розвозять по всіх континентах і підпалюють у кожному храмі.

Пасхальна трапеза

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Пасхальна трапеза для наших співвітчизників є одним з найважливіших таїнств у році. В цей день за святковим столом збираються всі найрідніші. Тут люди обідають, вітають один одного зі світлим торжеством, і віддають хвалу Всевишньому за все добре, що він зробив.

Великоднього ранку також є днем закінчення Великого посту, так що кожен християнин може не обмежувати себе в гастрономічних задоволеннях. Але перед тим як насолодитися улюбленими стравами, слід сходити в церкву і освятити паски, яйця та інші харчові продукти, щоб через них стати трошки ближче до духовного символу урочистості.

Великодні яйця

Яйце в християнській традиції являє собою асоціацію з Гробом Господнім. Воно зовні виглядає мертвим, але всередині таїть нове життя, яка при додержанні правил обов'язково проб'є шкаралупу і вирветься в світ.

Якого числа православна Пасха в 2019 році

Традицію дарувати яйця на свято Пасхи, пов'язують з легендою про римського імператора Тиберія і послідовниці Христа, Марії Магдалині, коли рівноапостольна жінка піднесла правителю його в якості подарунка. Хоча, вчені сумніваються в даній теорії, і заявляють, що таким чином християнські священнослужителі, намагалися привласнити ритуал, який зберігся ще з язичницьких часів.

Відео


<iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/k-cx39lmjUI"></iframe>
<iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/Jbynuc4CDRU"></iframe>
Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...