Благовіщення в 2019 році

Благовіщення в 2019 році

Благовіщення — одне із 12 головних свят, що відзначаються християнами. Відзначається євангельська подія 7 квітня за новим стилем і становить рівно 9 місяців до Різдва. В цей день архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про зачаття сина божого, тому Благовіщення в 2019 році відзначатиметься на початку квітня.

У давнину свято був відомий під іншими назвами: Початок спокутування, зачаття Сина Божого та інші. Точна дата, коли став іменуватися Благовіщенням Пресвятої Богородиці невідомо, однак достеменно відомо, що традиція відзначати його 25 березня (за юліанським календарем) з'явилася в 560 році проводом імператора Иустиниана. З тих пір дата не змінювалася і подія святкується щорічно в один і той же день.

Історія та подія свята

Тиха і сором'язлива Марія з міста Назарет вела звичайну життя. До 14-ти років була вихованкою при храмі, різноманітним розвагам воліла молитви і рукоділля. У віці, коли їй потрібно було виходити заміж, вона вибрала свою долю і дала обіцянку Богу, що збереже свою вірність і назавжди залишиться у Дів.

Священнослужителі передали Марію в будинок її родича, 80-літнього старця Йосипа, з яким її заручили. Там Діва вела звичне життя протягом чотирьох місяців, після чого отримала благу звістку від архангела Гавриїла. Саме він, що прийшов у дім Марії в образі ангела, який сповістив їй про зачаття Спасителя. Цей день, коли Діва Марія дізналася про те, що скоро стане Матір'ю Божою, став найважливішою подією в житті християн.

Народні звичаї і традиції

Існує народне повір'я, що в день Благовіщення Пресвятої Богородиці не можна займатися ніякою роботою по будинку. Вважалося, що всіх, хто порушував цю заборону, чекали неврожай і всілякі невдачі в справах. Існує прикмета, що у цей день небажано купатися в річці і митися в лазні. Весь день слід присвятити молитвам і відвідуванню храму.

насправді, подібних заборон не існує і, як і в інші великі свята, Благовіщення рекомендується присвятити час молитвам. Народні прикмети говорять, що небажано займатися рукоділлям і будівельними справами. Також не рекомендується починати в цей день яке-небудь нову справу. Незважаючи на це, якщо є гостра необхідність, то будь-яка робота отримає благословення.

За давньою традицією, Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається днем повного спокою. У деяких селах і селах і в даний час гріхом вважається будь-яка фізична праця. Можна відвідувати друзів, обговорювати з ними плани на майбутнє, мирно розмовляти про майбутній урожай та інших нагальних справах. За народною традицією, цей день вважається днем свободи. У сільській місцевості було прийнято відкривати клітки з птахами, випускаючи їх на волю.

Існувала традиція «гріти весну» — розпалювали багаття та влаштовували спільне свято з веселим ритуалом спалення старих речей і різного сміття. Навколо багаття, водили хороводи і співали пісні, закликаючи весну. Благовіщенські багаття також являли собою оберіг від злих духів і хвороб, тому молоді люди нерідко стрибали через вогонь.

Однією з найбільш цікавих і улюблених в народі традицій є заготівля солі. Вважається, що сіль, зібрана в Благовіщення, вилікує від будь-якої хвороби. Обряд виконується усіма членами сім'ї: кожен бере по щіпці і наповнює марлевий мішечок. Після цього старша жінка в домі прокаливает сіль на вогні і ховає в шафу. Якщо сіль не знадобилася до наступного свята, її спалюють на вогнищі. Існує і інша подібна традиція з освяченою водою, яку слід зберігати весь наступний рік.

Прикмети

Прикмети, що збереглися до наших днів, до сих пір знають і шанують у народі. Вважається, що сильний шум допоможе зберегти худобу від хвороб і хижаків. Обряд відбувався усіма жителями села: люди брали будь-які предмети (бубни, дзвіночки, металеві тази та інше), які можуть видавати сильний шум і влаштували ходу головною вулицею.

Щоб зберегти урожай, жінки збирали з печей золу і зберігали її в спеціальній глиняній посуді. Якщо вірити прикметі, Благовіщенська зола може вилікувати будь-які хвороби рослин в саду і городі.

За старовинною прикметою, якщо на дахах будинків ще лежить сніг, то морози протримаються ще місяць, до 6 травня — дня Вешнего Егорія. Якщо день сонячний і теплий, попереду чекає ще багато морозних днів. Сонячний день віщує хороший врожай зернових, а мороз обіцяє достаток огірків. Дощова погода до гарної риболовлі і грибів, гроза обіцяє тепле урожайне літо.

Напередодні свята — найсприятливіший час для посадки гороху, але якщо ви посадите розсаду овочів, вона не зійде. На наступний день можна проводити будь-які посадочні роботи — найбільш сприятливий час для посіву. Якщо в небі ви не бачите ластівок, тепло прийде нескоро — весна і зима будуть холодними.

Якщо ви дбаєте про здоров'я і благополуччя, ніколи не беріть і не давайте в борг. Нічого не можна виносити з будинку, за винятком старого мотлоху і дрантя, які будуть спалюватися на багатті. Не варто стригтися і робити зачіски, в цей день дівчата не розплітають коси.

Магічні ритуали та ворожіння

найочікуваніша розвага для дівчат — ворожіння на майбутнє, успіх і здоров'я. У Благовіщення всі незаміжні дівчата і молоді жінки старились звертати увагу на погоду, стежити за поведінкою птахів і провести веселі обряди на любов і благополуччя.

Гілочка виконає бажання

Для виконання бажання дівчини підбирали на вулиці міцну гілочку і клали її під подушку. Якщо вранці буде зламана гілочка, бажання неодмінно збудеться. Якщо вона залишилася цілою, потрібно буде почекати ще рік.

Птахи розкажуть про майбутнє

Виходячи на вулицю, потрібно дивитися по сторонах і запам'ятовувати, які птиці будуть попадатися по дорозі. Голуби — на щастя і радості, ворона — до туги й смутку, горобці й ластівки — до спокою і благополуччя, мертві птахи і плиски — до неприємностей. Якщо синиця на підвіконні або голуб сів біля вікна, у цей рік чекайте приємних змін і щасливої любові. Воробей за вікном — до проблеми з грошима і невдач у справах.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: