Трійця в 2019 році: на який день припадає і як підготуватися до свята - все про Новий рік 2019

Трійця в 2019 році: на який день припадає і як підготуватися до свята - все про Новий рік 2019

Раніше Святу Трійцю позначали святом землі, хорошого врожаю. Зазвичай ніякі роботи не проводилися, так як треба було присвятити день відпочинку. До того часу посадка в саду і на городі зазвичай завершена, тому відбувалося лише вшанування рослин, зокрема берези, бузку і клена, їх гілочки потрібно зібрати, освятити і зберегти, як оберіг. У зв'язку з тим, що Трійця святкується через 50 днів після Великодня, її нерідко позначають П'ятидесятницею. У 2019 році свято відзначають 16 червня. Трійця офіційно належить до головних церковних свят. Всі шанують Святого духа, що допоміг апостолам заговорити на певних мовах.

Світлиця в Сіоні – 1-й християнський храм, по такій причині, свято іноді вважають Днем заснування Церкви. В честь божої триєдності йде служба, і свято розтягується на 3 дні. Коріння Трійці пішли з давньо-язичницьких часів, тоді 1-я річна тиждень символізувала перевагу природних сил над темною стороною. День Трійці, як символ завершення весни і приходу літніх днинок.

Правильний розрахунок дати

З метою визначити дату Трійці 2019, не варто ретельно вивчати календар. Так як Пасха припадає на 28 квітня, слід відрахувати 50 днів, притому 1-й день – сама Пасха. Свято завжди припадає на неділю.

Як провести свято?

В цей день потрібно подавати милостиню, якщо людина цього потребує. Даний обряд дозволяє вберегти близьке оточення від різних бід і неприємностей. Не варто виконувати домашню роботу, шити, прибирати і прати. Не рекомендується облагороджувати сад, полоти бур'ян, косити траву.


Трійця в 2019 році: на який день припадає і як підготуватися до свята - все про Новий рік 2019

Як провести свято?


Перед Трійцею краще позбавитися від непотрібного мотлоху, навести порядок в домі. Напередодні свята проводиться генеральне прибирання будинку і у дворі. В саду і городі все полють, бур'ян краще ткнути верхи в землю. Всередині житлове приміщення, а ще храми прикрашають свіжими рослинами, що символізують життя і достаток. У суботу всім померлим ставиться свічка за упокій, жінки випікають пироги з м'ясом, рибою, овочами, іноді фарбують яйця в зелені тони, доповнюючи ними святкові ласощі. Щодня слід дотримуватися особливих традицій.

Як завчасно підготуватися?

Все починається з прибирання, наведення порядку, можна ще поправити ворота, пофарбувати стіни, і так далі. Так як Трійця – річний символ, основною прикрасою виявляються вінки. Слід поєднувати гілки липи, берези і клена разом з травою, доповнити все це полином.

Ворота прикрашаються довгим пучком зелені, оберемками гілок і трави, молодь завжди носила на голові вінок з польових квітів. З вінками пов'язано чимало прикмет, і основна серед них – обряд ворожіння. Неодружені діви пізно ввечері відправляються до узбережжя, щоб запустити вінок. Той, який швидко попливе – вважається символом благополуччя. Якщо вінок втрачається із виду – скоро дівчина буде зустрічати сватів.


Трійця в 2019 році: на який день припадає і як підготуватися до свята - все про Новий рік 2019

Як завчасно підготуватися?


Вінок, неспішно пливе – не обіцяє особливих змін. Раптом він потонув – чекайте нещастя. Кажуть, що уплывшие вінки дістаються русалкам, зокрема дівчатам, загубившим своє життя. Такий аксесуар на Трійцю ставав для них приводом для радості, адже можна водити хороводи і відчувати себе трохи живий.

Навіщо завивати березку?

Головна розвага свято – пісні і танці. Потрібно зустріти, а після провести сонечко, вийти за межі села, щоб там подивитися на захід. До цього краще підготуватися заздалегідь, зокрема попередньо завити березу, сплести гілки 2-х поруч розташованих дерев між собою, щоб утворилася арка.

У неї входять у танці, під приємну музику, запрошуючи з собою того, до кого відчуваєш симпатію. Іноді у дійстві беруть участь лише дівчата, проходячи під аркою з подружкою, обмінюючись подарунками, і звертаючись один до одного «кума». Обряд дозволяв зміцнити відносини, продемонструвати, що ці діви не будуть боротися за 1 чоловіка.

Що потрібно знати про зеленому неділю?

З самого ранку в храмі організовують богослужіння, потім починається загальне святкування. Люди ходять в гості, дарують подарунки, веселяться на ярмарку. У неділю молодь відправляється в ліс, дівчата віддають перевагу ворожінь, використовуючи вінки з трав, квітів.

Неодружені діви пробують пиріг, шматочки якого потрібно висушити і зберегти, щоб приготувати весільний коровай. Є припущення, що такі сухарики обіцяють міцні відносини в родині.

Особливості клечального понеділка

Свято триває, молоді люди співають пісні і танцюють. Народ гуляє протягом тижня, навіть по завершенню Трійці. У ці дні актуально вінчатися, можна влаштувати сватання. Священики по завершенні молитви, благословляли урожай.

День, присвячений Святому духу

У цей час хлопці можуть вибрати наречену, а представниці прекрасної статі «водять тополя». Найбільш гарна діва в селі, що ще не вийшла заміж, вбирається стрічками і гілочками рослин.

Красуню водять по окрузі, і той, хто його зустріне, буде щасливий у цьому році. Власне, в 3-й день освячують воду з колодязів, а дівчата збирають росу, яка є хорошим ліками


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: