Успенський піст в 2019 році - основні правила

Успенський піст в 2019 році - основні правила

У православних дійсно багато традицій і звичаїв, яких дотримуються віруючі різних країн. Серед цих правил особливо важливим вважають строгий піст, а також осмислене зречення на певний час від різних благ. Даний період виділено церковним статутом, з метою через обмеження для тіла досягти духовного очищення християнина. Піст дає можливість акцентувати увагу на силі волі, очиститися, осмислити духовну рівновагу. Православний календар стабільно налічує кілька постів, що відрізняються тривалістю. Серед найбільш важливих, природно, Успенський піст. Він припадає на літо, перед днем Пресвятої Богородиці, який люди називають Спасом.

Як з'явився свято?

Християни постничают в серпні, і це утримання підкріплено давньою історією, а традиція з'явилася завдяки діянням і відходу на спокій Діви Марії. За релігійним переказом, напередодні смерті Діви, перед нею стояв архангел Гавриїл. Його відправив Бог, з метою передати благу звістку – Марія незабаром опиниться у Царстві небесному, і возз'єднається з сином. Почувши це, Богородиця останні дні суворо постилася, молилася за людські душі. Її душа незабаром відправилася на небеса і опинилася в раю, стала щаслива, упокоена і вічно радісна.


Успенський піст в 2019 році - основні правила

Святкування Успенського посту


Щоб увічнити подію, християни вирішили дотримуватися посту 2 тижні, поки не настане Успіння. Духовенство криється в тому, що весь віруючий народ свідомо зрікається радощів, щоб покаятися, і трохи наблизитися душевно до Бога, замолюючи гріхи минулого.

Вдається піти по стопах великих християн, що нехтували особистими бажаннями і намагалися укріпити дух, з метою стати гідними людьми. Важливо прийняти той факт, що основна задача – не відмовитися від смачної їжі, а просто перевершити свої слабкості. Лише подолавши спокусу, вдасться опинитися на небі після смерті.

Що забороняє церква?

Мало кому відомо, що строгі обмеження в харчовому раціоні – лише дещиця заборон. Припустимо, під час Успенського посту, не можна проводити заходи, що привертають увагу, також брати участь у них. Це стосується весіль, вінчання в церкві, хрещення дітей, іншого. Не рахуючи всього сказаного, священики наполягають, що не варто відвідувати різні вечірки, театр, а то й кіно для перегляду різних екранізацій. Обмеження діє 2 тижні, поки йде постничество, час потрібно присвячувати довгим молитвами та добрими справами.

Що потрібно знати про пост?

Основне правило для християн дотримуватися посту. У православ'ї це, як провісник великого свята. Завдяки цьому, віруючий народ намагається очистити дух, дотримуючись харчових обмежень, а також, виключаючи інші задоволення. На даний момент, пост порівнюють з Апостольським і Великим, хоча багато людей переносять її легше. Не секрет, що час посту – кінець літа, тоді ж багато природного достатку, що є основною їжею в цьому випадку. Відповідно, деякі господині намагаються позбавитися від основної турботи – постійної готування, адже частково повсякденні страви не відповідають церковними правилами. Рекомендовано поставити на стіл багато свіжих фруктів, овочевих салатів, і сім'я залишиться ситій і задоволеною.


Успенський піст в 2019 році - основні правила

Успенський піст в 2019 році


Коли свято в 2019 році?

Успенський піст різниться з багатьма знаковими датами в релігії християн, так як не пов'язаний з Великоднем. З такої причини, ця подія має точну дату, тобто не змінюється з року в рік. У 2019 року піст починається з 14 серпня, а завершиться 27 серпня. Період позначають спасівкою, і він розтягується на 2 тижні.

не Можна вважати, ніби пост обмежує лише харчові пристрасті. Спочатку, потрібно дотримуватися духовний статут, звертатися до Бога, замолюючи гріхи і думаючи про хороше майбутнє. У момент посту потрібно дотримуватися точного меню, не вживати м'ясну і молочну продукцію, особливо не веселитися, не слухати гучну музику, не організовувати вечірки, де є випивка й танці.

Що дозволено чи заборонено?

Багато хто цікавиться, що дозволено, а що ні у раціоні протягом двох тижнів. Раніше говорилося, буде не просто, якщо ви дотримуєтесь посту вперше, оскільки увага зосереджена на сухояденії, майже не можна вживати алкогольні напої, а також олію.

У перший день слід відмовитися від багатьох продуктів. Краще їсти гаряче – овочі в поєднанні з крупами. Очевидно, що 14 серпня починається Врятував. Слід вранці помолитися в церкві, освятити річний мед, приготувати щось смачне з даними інгредієнтом, приміром, рулети або пряники.


Успенський піст в 2019 році - основні правила

Успенський піст


На другий день дотримуйтесь строгий піст, дотримуйтеся сухоядения, підійдуть негарячі необроблені продукти – хліб, сушені і сирі фрукти, овочі. Тобто, вся гаряча їжа залишається під забороною, навіть узвар, чай, кава. Щоб все пройшло правильно, слід попросити благословення в церкві, так як сухоїдіння – справжній подвиг. Якщо мова йде про хворого або літньому, дитину, вагітній дівчині – краще не випробовувати особисті сили.

На третій день знову рекомендується гаряча їжа, без обмежень за кількістю. Небажано вживати рослинну олію, рибу та вино.

На четвертий день потрібно приготувати на вогні різну їжу.

На п'ятий день дозволені гарячі страви, зокрема рагу, супи, каші, додається масло, риба, можна пригубити вино, але в мінімальній кількості.

На шостий день ідентичне меню, як у суботу. За традицією можна починати їсти яблука, особливо з додаванням меду.

На сьомий день дотримуються суворого посту, краще сухоядения.

На восьмий день готується їжа на вогні, без масла, заборонені морепродукти, річкова риба, алкогольні напої.

В інші дні вже немає таких жорстких обмежень.

Як навчитися дотримуватися посту?

Привчатися слід поступово. Адже іноді, якщо люди необдумано і квапливо починають дотримуватися посту, то шкодять самі собі. Пост виходить неміцним і марним, завдає шкоди організму. Засмучує здоров'я, від голоду з'являється нетерплячість і дратівливість, озлобленість на оточення, і від нестачі сил – опускають руки і люди не постять.

Щоб розташування до посту вийшло міцним, слід робити все неквапливо, з особливою увагою, поступово, зокрема, потроху змінюючи раціон. Кожна людина самостійно визначає, скільки їжі йому потрібно протягом доби, потім стабільно зменшує кількість споживаної їжі, доводячи його до того, щоб більше нічого не скорочувати, але не ослабленим або виснаженим, недієздатним. Основне правило, яке підтримується церквами – не обтяжувати серце об'єднанням і пияцтвом.

Пост розрахований на те, щоб послабити нестримні бажання, які викликає неправильне харчування тіла. Не можна надто сильно розслабляти природу тіла, краще навпаки, зробити її легше, міцніше, здатної підкорятися духовним статутами і бадьоро виконувати поставлені вимоги.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: