Хрещення в 2019 році - все про Новий рік 2019

Про водохресних морозів, про традиції занурюватися в ополонку – Йордань – на Водохреща у січні знають, напевно, всі жителі нашої країни. Але чи знаєте ви про те, що це за свято, яку мету несе традиційне купання, коли святкуватиметься Хрещення в 2019 році? Про велике православне свято і його традиціях – в нашій статті.

Офіційний вихідний

Водохреща – один з небагатьох великих свят, які мають фіксовану, а не плаваючу дату. Щорічно святкується 19 січня (за старим стилем – 6 січня), офіційним вихідним днем в нашій країні не є.

В 2019 році Хрещення випадає на суботу, 19 січня, а значить, на свято ми будемо відпочивати.

Хрещення в 2019 році - все про Новий рік 2019

Біблійна історія

Назв у цього свята багато – Водокрещи, Богоявлення, Йордан, Іорданов день, Водокрест. Як бачимо, всі вони так чи інакше відображають біблійне подія, що поклала початок свята – занурення у воду річки Йордан Сина Божого, Його Хрещення.

Сама новозавітна історія появи свята описана в Євангелії. Іоанн Хреститель проводив в річці Йордан обряд хрещення над людьми, уверовавшими в Христа. Коли Ісус зайшов у воду, щоб охреститися, до Нього на плече сів голуб – земне втілення Духа Святого, а з небес почувся Голос, вимовив «Ти Син Мій Улюблений, у Тобі Моє благовоління!» Так підтвердилося Божественне походження Христа.

Хрещення або занурення у воду – обряд дуже і дуже древній, що виник задовго за появи християнства. Спочатку здійснювати ритуальне обмивання необхідно було після скоєння гріха – вода, особливо проточна, річкова, змивала скверну. І обряд, що проводиться Іоанном Хрестителем, якраз і був таким – очисним. Заходити у воду випливало зі словами покаяння, з бажанням очиститися від скоєних гріхів. Після хрещення Ісуса обряд поміняв своє значення – тепер він повністю очищає душу людини, рятує і підносить її, знімає з неї первородний гріх. Хрещення – символ вступу в нове життя, символ нового народження.

Хрещення в 2019 році - все про Новий рік 2019

Свята вода

За переказами, в ніч напередодні свята вода набуває особливу силу – вона стає цілющою, даруючи здоров'я і очищаючи від скверни, пристріту, злих помислів та бажань. На цьому віруванні та започатковано традицію купання в ополонці – Йордані. У містах, розташованих уздовж річок і озер, перед святом в льоду прорубается ополонка, часто у формі православного хреста. Потім представник церкви освячує воду. І при допомозі міської влади і церкви на цьому місці організовується «купання» — всі бажаючі можуть зайти у воду і тричі зануритися з головою, просячи при цьому благословення.

Увага: не рекомендується влаштовувати водохресні купання у невстановлених місцях! Перед тим, як робити ополонку, лід і річкове дно досліджуються фахівцями; під час ритуальних обмивань поруч організовано чергування лікарів ШМД і рятувальників. Шок від різкого температурного «удару» може виявитися занадто сильним для організму, тому присутність лікарів необхідно!

Традиція пити водохресну воду, вмиватися нею і обмивати дітей зберігається і сьогодні. Набрати води на свято і зберігати її вдома протягом року, аж до наступного січня – річ звичайна для більшості віруючих сьогодні.

Побутувало повір'я, що в самий глухий годину в ніч на Водохреща вся вода у морях, річках, озерах, навіть океанах завмирала, зупинялася на єдину мить. І в цей момент ставала абсолютно прозорою, чистою і прозорою як сльоза. Після цього вода і набувала свої цілющі властивості – її пили, нею вмивалися, напували худобу, поливали домашні рослини.

Хрещення в 2019 році - все про Новий рік 2019

Водокрещи: народні традиції

Свято завершує Святки, а тому всі святочні традиції в цей вечір особливо сильні. Востаннє влаштовувалася коляди, гуляння, застілля, а після Хрещення до Масляної наставав час весільних змов.

«Раз на водохресний вечір дівчата ворожили» — ці терміни знайомі нам всім зі школи. І дійсно – ворожіння в святковий вечір давно набуло особливої популярності. І не важливо, наскільки сильно ви вірите в уміння карт, свічкового воску або сухих лучини передбачати долю – гадати в ніч з п'ятниці на суботу на Водохреща 2019 треба неодмінно!

У святкову ніч, за повір'ям, відкривалися небеса. Кожне слово, кожна прохання, молитва про найважливіше, найпотаємніше доходила до Бога. Збувалися загадані бажання – щирі, самі гарячі.

Відео: за здоров'ям — в ополонку або як християни відзначають Хрещення

<iframe height="405 src=http://www.youtube.com/embed/cEwQitl-usI?disablekb=1&rel=0&showinfo=0" frameborder="0" />

Читайте також:

  • Сабантуй в 2019 році
  • Вербну неділю в 2019 році
  • Батьківський день (Радониця) у 2019 році

  • Рекомендуємо для перегляду

    Додати коментар
    Ваше ім'я: