Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

У своїй історії, православні свята сягають у глибоку давнину до далеких часів Старозавітних подій. Також нашою церквою визнаються знакові дати Нового Завіту, в яких закладені традиції святих діянь Ісуса Христа. Кожен з канонічних християнських свят, що символізує собою одне з чудес, створених Спасителем, або ж уособлює важливий аспект його життя.

Церковні діячі завжди визнавали неймовірну важливість релігійних урочистостей для віруючих, вбачаючи в їх шанування, одну з основ благочестя. Традиційно, такі свята проходять за суворим релігійним правилам з обов'язковими таїнствами Євхаристії, а також тематичним богослужінням.

Згідно з даними правилами, влаштовується і життя простих людей у періоди урочистостей. Віруюча людина повністю звільняється від тяжкої роботи і повсякденних буденних занять, він очищає помисли і присвячує себе добрим вчинкам на користь стражденних і незаможних.

Згідно з прийнятим нормам, урочисті годинник не вітаються гучні пиятики та розважальні заходи, цей час слід проводити скромно, у повазі до Бога і оточуючим.


Зміст:
 • Витоки традицій святкування
 • Що являє собою подібний календар
 • Церковні свята в 2019 році
 • Зима 2019 року
 • Весна 2019 року
 • Літо 2019 року
 • Осінь 2019 року
 • Відео

 • Витоки традицій святкування

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  Правителі православної Візантії, покровительствующие церкви, ще в 6 столітті видали цілий ряд законів, за яким категорично заборонялося нехтувати святістю релігійних урочистостей виконанням професійних і повсякденних обов'язків.

  Крім того, таким рішенням заборонялися також різні забави, вуличні вистави та інші розважальні заходи, які не відповідають моральним засадам правовірного християнина. У недільні дні навіть не провадилася торгівля на ринках і не розглядалися судові позови.

  ці події сильно вплинули на православну традицію і, по суті, багато в чому сформували нинішнє бачення правил поведінки в святкові дні.

  Сьогодні точно так само, як і багато років тому, істинно віруюча людина звільняє себе від будь-якої роботи, дотримується встановлених норм у церемоніях і виконує певні обряди, притаманні тому чи іншому святкового дня.

  Що являє собою подібний календар

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  Пасхалія в своєму складі має дві частини – рухливі (змінні) та постійні святкові дні. Постійна частина православного календаря являє собою перелік святкових днів, які не зсуваються по датах щорічно.

  Змінна частина навпаки, являє собою добірку урочистостей, що випадають щороку на різні дати і прямо залежних від дня Пасхального Неділі – головного християнського свята. Саме Святу Неділю планується, виходячи з даних місячного календаря і цілого ряду усіляких нюансів.

  Таким чином, дві частини календаря (постійна і рухлива) в комплексі і формують щороку, святковий цикл.

  Церковні свята в 2019 році

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  Прийдешній рік за кількістю урочистих днів мало чим відрізнятиметься від більшості попередніх. У православному календарі зміняться лише дати рухомих урочистостей, настання яких передбачить велике свято Воскресіння Господнього.

  Зима 2019 року

  В зимову пору прийдешнього року віруючі православні люди відзначать відразу кілька великих християнських свят, серед яких:

  4 грудня – Введення в храм Богородиці. Торжество, присвячене виконанню обітниці батьків Пресвятої діви Марії. Майбутню матір Ісуса Хрускоту в цей день у віці 3 років привели в храм, щоб присвятити Богу.

  7 січня – Різдво Христове. Це світле і радісне час для християн усього світу, саме це число названо в релігійних джерелах, вдень, коли Діва Марія народила Спасителя людства Ісуса Христа.

  14 січня – Обрізання Господнє. Як відомо, майбутній Месія виховувався в строгій іудейської релігійної традиції, тому за всіма канонами віри йому у віці 7 днів зробили обрізання.

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  Крім цього факту, цей день пов'язаний з повагою Святого Василя відомого численними добрими діяннями. Таким чином, часто можна зустріти, коли служителі церкви 14 січня іменують не інакше як Васильєв день, як данина пам'яті великому чоловікові.

  19 січня – Хрещення Господа. Ця дата присвячена пам'яті підстави великого таїнства, практикованого і понині. Саме цього дня Ісус Христос прийняв благо хрещення в річці Йордан. Згідно з народним переказом, вся вода в цей час володіє чудодійними властивостями і здатна зцілити будь-якого стражденного.

  15 лютого – Стрітення Господнє. Як і зазначено в законі Мойсеєвім, обов'язкове для виконання кожним іудеєм, маленького Ісуса на сороковий день по народженні занесли до храму, щоб посвятити Богові. Йосип і Марія виконали свій обов'язок, принісши в жертву двох пташенят голубів, як символ безмежної любові і вдячності до Всевишнього.

  Весна 2019 року

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  7 квітня – Благовіщення. Цього дня, за біблейськими оповідями, Діва Марія отримала від небесного посланника благу звістку про майбутнє народження Спасителя всього людства — Ісуса Христа. Глашатаєм став архангел Гавриїл, який особисто з'явився повідомити небесної обраниці про її щастя мати сина.

  21 квітня – Вербна неділя. Святкується це свято незадовго до Великодня. Називають його ще Пальмовою, бо саме цей атрибут вважається основним символом торжества. В цей день, згідно з Новим Завітом, Ісус Христос після воскресіння Лазаря увійшов у Єрусалим, де місцеві жителі, дізнавшись про чудо, з великою радістю зустріли його.

  28 квітня – Воскресіння Господнє або Великдень. Самий важливий і значимий свято всього християнського світу. Саме в цей день Ісус Христос воскрес із мертвих, що стало великою радістю для всіх його послідовників. Календарне число святкування Великодня не є постійним, воно зміщується згідно з місячним календарем і варіюється в межах кількох весняних місяців.

  Літо 2019 року

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  6 червня – Вознесіння Господнє. Дуже важливе свято для всіх православних християн. Згідно з традицією, відзначається свято на сорокові добу після Великодня.

  16 червня – Трійця. Велике торжество, має одразу кілька найменувань. У вітчизняній традиції торжество зведено в ранг головних релігійних свят, а відзначають його рівно через десять днів після Вознесіння.

  7 липня – Народження Іоанна Хрестителя. Важливе свято для кожного віруючого християнина. Заснований урочистий день на честь народження Йоана Хрестителя, хрестив у річці Йордан самого Спасителя. Батьками цього людини стали Єлисавета і Захарія, благословенні Богом за непохитну віру та щирі молитви.

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  12 липня – Пам'яті Апостолів Петра і Павла. В цей день віруючі люди вшановують пам'ять Святих апостолів, які прославилися безліччю богоугодних діянь.

  19 серпня – Перетворення. Дуже важливе свято для всіх православних людей, більш відомий серед простого населення як Яблучний Спас. Згідно з офіційною біблійної трактуванні в цей час Ісус Христос послідовникам свою Божественну сутність.

  28 серпня – Успіння Богородиці. День смерті матері Ісуса Христа — Святої Марії.

  Осінь 2019 року

  Православний календар церковних свят і постів на 2019 рік - все про Новий рік 2019

  11 вересня – Пам'яті Іоанна Предтечі. В цей день прийняв мученицьку смерть хреститель Господній Іоанн.

  21 вересня – Поява на світ Пресвятої діви Марії. Даний час значиться у Святому Письмі, датою народження матері Спасителя – Марії.

  27 вересня – Воздвиження. Після виявлення і підняття з землі хреста, на якому римляни розіп'яли Ісуса Христа, цей день у всіх християн вважається святковим.

  14 жовтня – Покрова. Святкується на честь пам'яті про явлення Богородиці під час молитви, і допомоги в захисті Константинополя від недоброзичливця.

  Відео


  <iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/Y0xcIoRoMCs"></iframe>
  <iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/Bdw56HfOVTQ"></iframe>

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: