Покровка 2019

Покровка 2019

У 2017 році в Росії стартував глобальний проект «Формування комфортної міського середовища», в рамках якого в усіх найбільших муніципалітетах країни будуть проведені роботи з благоустрою. «Покровка-2019» — інтернет-портал, де представлені проекти з реконструкції та благоустрою головної пішохідної вулиці в Нижньому Новгороді. Завдяки даному проекту вулиця Велика Покровська, що з'єднує дві міські площі, отримає оновлений привабливий вигляд і стане більш доступною для пішоходів.

Авторами дизайн-проекту стали місцеві архітектори і московське конструкторське бюро «Стрілка». На презентації повідомили, що всі охочі можуть ознайомитися з концепцією реконструкції на сайті проекту, а також взяти активну участь в його обговоренні. Роботи з реконструкції Великий Покровської вулиці почнуться вже в поточному році, однак будуть припинені на час проведення Чемпіонату Світу з футболу. Активне благоустрій громадського простору почнеться в 2019 році. Які зміни чекають найбільш значущі об'єкти Нижнього Новгорода і який остаточний вигляд буде у оновленій головній пішохідній артерії міста, можна дізнатися на офіційному сайті проекту.

Покровка

Головна вулиця міста бере початок від простягнулася вздовж Нижегородського Кремля площі ім. Мініна і Пожарського і з'єднується з площею Лядова. Довжина Покровки 2232 метра, більше половини з яких пішохідні. Згідно проекту реконструкції, після оновлення Велика Покровська стане повністю пішохідною зоною.

Покровка 2019У міських межах вулиця спочатку носила назву Великий Микільської, з 1823 року — Великий Покровської, що стояла на ній до 1935 року церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Після революції 1917 року перейменована на честь Я. М. Свердлова. У 90-ті роки, після розпаду СРСР, вулиці повернули ім'я Великий Покровської. Головною вулицею міста стала на початку 19 століття, коли на ній почали з'являтися кам'яні будови. У різні роки на ній було споруджено: Миколаївський театр, Державний банк, садиби княжих родів, віце-губернатора та інших сановників.


У 2004 році міська вулиця була повністю реконструйована. Проте в останні роки на неї відновився знесення будівель, що мають історичну цінність. Особливе побоювання викликає наявність автомобілів, які періодично пересуваються по пішохідній частині. В рамках проекту «Формування комфортної міського середовища» планується заміна вуличного покриття, повернення зеленої алеї, а також створення скверів та місць відпочинку, обладнаних додатковим освітленням.

Площа Мініна і Пожарського

Серце міста — площа ім. Мініна і Пожарського, розташована в центрі. Є основним місцем відпочинку городян і гостей міста. Розташована вона з південно-східної сторони нагірній частині Кремля і з'єднує кілька центральних вулиць Нижнього Новгорода. На площі знаходиться безліч історичних, архітектурних і культурних пам'яток, тут же знаходиться одна з найвідоміших визначних пам'яток — перший фонтан.

Покровка 2019У сучасному плані форма площі являє собою ківш з невеликим розширенням радіуса навколо Дмитрівської вежі. Особливість форми зумовлена об'єднанням двох площ Благовіщенської і Семінарської, від яких радіально відходять великі вулиці міста і Верхневолжская набережна. По контуру розташовані історичні споруди та архітектурні пам'ятники, житлові будинки та інші будівлі.


В план проекту по реконструкції входять: встановлення необхідних елементів безпеки, організація пішохідного ділянки, а також очищення від рекламних конструкцій та іншого «візуального сміття». Крім цього планується створення організованих рекреаційних зон, встановлення лавок та обладнання зон відпочинку додатковими місцями для сидіння, а також заміна покриттів і висадка дерев на місці історичної алеї.

Площа Горького

Одна з головних територій міста, яка входить у план реконструкції, знаходиться на перетині вулиць М. Гіркого і Б. Покровська. Була улюбленим місцем прогулянок і зустрічей, проте з часом втратила свою унікальну привабливість через скупчилися в центрі міста припаркованих автомобілів. На думку городян, площі потрібно повернути її колишній вигляд і облаштувати територію для комфортного відпочинку і прогулянок з дітьми.

Покровка 2019Площа знаходиться на місці колишнього яру, який на початку 19 століття був засипаний в результаті робіт по забудові. У середині тижня на ній розташовувався міський базар. У часи СРСР ринок був пересунутий трохи в бік, ближче до вул. Бєлінського, а на території самої площі було розбито міський сквер.

Згідно сучасним проектом, площі і прилежащему скверу буде повернуто колишній статус головного місця зустрічей городян і гостей міста. Крім цього намічені такі заходи з благоустрою як:

 • побудова і організація наземних пішохідних переходів;
 • розширення тротуарів для пішоходів по всьому периметру площі;
 • установка малих архітектурних форм при вході з боку вул. Б. Покровської і в сквері;
 • систематизація автомобільних паркувальних місць;
 • благоустрій території біля входів у метро.
 • Депутат Державної Думи Володимир Панов зазначив, що в ході робіт будуть вноситись зміни у відповідності з побажаннями та пропозиціями від міського населення. Так як Велика Покровська вулиця і головні площі є ключовими міськими об'єктами, остаточне рішення щодо реконструкції та майбутнього зовнішнього вигляду має залишатися за гостями та місцевими жителями.


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: