Фільм Шазам (2019)

Фільм Шазам (2019)

В 2019 році на екрани вийде сьомий фільм Розширеної всесвіту DC - фантастичний бойовик «Шазам» (англ. Shazam!). Навіщо йти на прем'єру, як зрозуміти сюжет, та хто такий цей Шазам - розберемо нижче.

Про коміксах і всесвітів

Якби ми жили в Америці, пояснювати що таке коміксові всесвіти і які вони бувають, не знадобилося б. Але для російськомовних читачів сам жанр графічної новели відкрився лише в 90-е, і багато хто ставиться до коміксів з недовірою, вважаючи їх дурними. У той же час, жанр кінокоміксу в Росії популярний, що доводять касові збори "Тора", "Ліги справедливості", "Бетмена" і "Доктора Стрэнджа". Люди із задоволенням дивляться кіно, але часто заплутуються в сюжеті через нерозуміння відсилань до інших фільмів або коміксів. Ви знаєте, що Бетмен і Людина-Павук ніколи не побачаться - тому що живуть в різних всесвітів?

Фільм Шазам (2019)Отже, танцюємо від печі. Якщо нехтувати дрібницями, існують два найвпливовіших і конкуруючих видавництва коміксів DC Comics і Marvel Comics. Кожна з них поставляє ідеї для фільмів. Картини, зняті кінокомпанією Warner Brothers за творами DC Comics, складають медиафраншизу "Розширена всесвіт DC". Кіно, зняте Marvel Studios утворює кінематографічну всесвіт Марвел.

найвідомішими дітищами DC Comics є Бетмен, Супермен, Чудо-Жінка, Аквамен, Джон Костянтин, Зелений Ліхтар, Флеш. За команду Marvel грають "Люди Х", Людина-Павук, Тор, Халк, Доктор Стрендж, Залізна людина і Дэдпул.

Зупинимося детальніше на Розширеній всесвіту DC, оскільки головний герой майбутнього фільму належить до неї. Вона темніше і темніше всесвіту Марвел. На сьогодні вийшло п'ять фільмів з цієї серії: "Людина зі сталі", "Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості", "Загін самогубців", "Диво-жінка" та "Ліга справедливості". Планується зняти ще дванадцять фільмів, в компанію до цих п'яти, пов'язаних між собою персонажами і сюжетом. Шостим фільмом франшизи стане очікуване в 2018 році "Аквамен", а сьомим - "Шазам!".

Капітан Марвел, а не Шазам

Фільм Шазам (2019)Ви здивуєтеся, але Шазам - це зовсім не ім'я супергероя. Спочатку його звали Капітан Марвел. Ага, у всесвіті DC, ось так все заплутано. Але по порядку.

На зорі золотої ери коміксів Супермен був страшно популярний, тому немає нічого дивного в тому, що DC Comics захотіли зробити більше Суперменів. А щоб не повторюватися джерело сили розмістили в іншому місці (замість позаземного походження - магія), і альтер-его для героя придумали вельми незвичайне.

Отже, підліток Біллі Бетсон отримує від 9000-річного чарівника на ім'я Шазам здатність: вигукнувши ім'я свого благодійника, він перетворюється на дорослого супергероя. Під час трансформації в нього б'є чарівна блискавка. Щоб знову стати хлопчиком, заклинання потрібно сказати ще раз - і потерпіти ще одну блискавку. При цьому "Шазам", не стільки власне ім'я, скільки акронім - слово, утворене початковими звуками інших слів. І воно дає произнесшему силу шести богів і героїв, зашифрованих в ньому.


SHAZAM - це мудрість Соломона (S), сила Геркулеса (H), стійкість Атласу (А), потужність Зевса (Z), хоробрість Ахіллеса (A), швидкість Меркурія (M). В англійській мові буквосполучення SH читається як Ш, тому букв шість, а звуків всього п'ять. На щастя чи на жаль, наші локалізатори не здогадалися перетворити чарівне слово в СГАЗАМ.
Нового героя творці нарекли Капітаном Марвелом, але забули запатентувати ім'я, так що Marvel Comics почали випускати історії про свого Капітана Марвела, і зажадали припинити плутати читачів.

В результаті в 2011 році комікс перезапустили під назвою "Шазам!", і це стало новим ім'ям супергероя.

Що відомо про фільм

Основна сюжетна канва була змальована вище: хлопчик Біллі Бетсон отримує від чарівника можливість перетворюватися в дорослого супергероя. Його супротивником стане злий чаклун Чорний Адам, який теж вміє кричати "Шазам!". У його випадку це акронім імен єгипетських богів і героїв. SHAZAM - стійкість Шу (S), стрімкість Гора (H), сила Амона (A), мудрість Зиути (Z), міць Атона (A), хоробрість Мехена (M). Магічна сила розбестила його, і він став лиходієм. Подробиці конфлікту не розголошуються, і з офіційного трейлера не зрозуміло, як Біллі Бетсон і Чорний Адам зустрінуться, і з-за чого почнуть ворогувати.

Фільм Шазам (2019)Біллі Бэтсона зіграє Ешер Енджел, його супергеройське альтер-его - Шазама - зобразить Закарі Левай, а Чорного Адама - Дуейн "Скеля" Джонсон. Спочатку Джонсон, до речі, збирався грати головного героя - Шазама. Але фанати закидали його проханнями виконати роль Чорного Адама. І він погодився.

В режисерське крісло сів маловідомий режисер родом зі Швеції - Девід Сандберг. Він багато років знімав малобюджетні хоррори, у 2016 році на екрани вийшов його перший "великий" фільм "І гасне світло...", а в 2017 - "Прокляття Анабель: Зародження зла". "Шазам!" стане його третьою повнометражною картиною. Всесвіт DC більш похмурий, ніж всесвіт Marvel, тому не варто дивуватися запрошення режисера хорроров для екранізації.

Сандберг відмінно вміє нагнітати напругу і грати зі світлом.

У написанні сценарію візьмуть участь творці оригінального коміксу і Генрі Гайден - сценарист "Позаземного луни".

У світовий прокат стрічка вийде 5 квітня 2019 року.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: