Мусульманські свята в 2019 році - Ісламські свята в 2019

Мусульманські свята в 2019 році - Ісламські свята в 2019

Будь-яка культура зберігає власну історію, а також її цінності, передає через молодь традиції і знання предків. У свою чергу, мусульмани горді тим, що менше інших народів зараз піддані тиску сторонніх доктрин, відповідно, зберегли особисту первісну значущість, символіку.


Мусульманські свята в 2019 році - Ісламські свята в 2019

Мусульманські свята


Основна відмінність з григоріанським літочисленням криється в тому, що мусульмани починають Новий рік не в середині зими, а в день Хіджри. Саме тоді Пророк Мухаммед осмислено переїхав в Медину.

Притому в 12 місяці мусульманського календаря приблизно за 29 днів. В цілому, у місяці немає ні кінця, ні початку, так як дата змінюється з урахуванням місячної фази. Як би ні було, у місячному календарі 354 дні, відповідно, він виразно коротший від сонячного. З такої причини, щорічно свята зсуваються на 11 днів, тобто змінюються дати визначених свят.

Всього в календарі мусульман передбачено 36 свят. Будь-який з них передбачає незвичайне наповнення для представників народу. Важлива незвичайна характеристика ісламського календаря в тому, що тут немає як таких свят, запозичених у інших народів. Одного разу Мухаммед заборонив людям відзначати події сторонніх вер.

Місяці розташовують згідно з символічним значенням. Іноді люди, які дотримуються календар Хіджри, здійснюють певні дії, важливі для стабільного життєвого ритму. Є місяці, коли потрібно здійснити паломництво, а також ті, які дотримується посаду або потрібно постійно веселитися.

Дати мусульманських свят в 2019

8 лютого (пт) – Страждання Фатіми;
07 березня (чт) – Ніч Рагаиб;
14 березня (чт) – Хіджра в Ефіопію;
20 березня (ср) – День народження імама Алі;
21 березня (чт) – Навруз;
03 квітня (ср) – Ісра і мірадж;
20 квітня (сб) – Ніч Бараат;
21 квітня (нд) – День народження імама Махді;
06 травня (пн) – Рамадан — місяць посту у мусульман;
06 травня (пн) – Умра — мале паломництво;
22 травня (ср) – Битва при Бадре;
25 травня (сб) – День фатх Мекка;
26 травня (нд) – Страждання імама Алі;
31 травня (пт) – Ніч Могутності і Приречення;
05 червня (ср) – Свято розговіння (Ураза Байрам, Рамадан Байрам);
05 червня (ср) – Битва біля рову;
07 червня (пт) – Битва при Ухуде;
14 червня (пт) – Битва при Хунейне;
29 червня (сб) – Страждання імама Джафара;
04 липня (пт) – Договір при Худайбии;
02 серпня (пт) – Початок місяця Зуль-хіджа;
11 серпня (нд) – День Арафат;
12 серпня (пн) – Свято жертвоприношення (Курбан-Байрам);
13 серпня (вт) – Дні Ат-Ташрік;
19 серпня (пн) – Гадір-Хум;
25 серпня (нд) – Ід аль-Мубахиля;
01 вересня (нд) – Новий рік за Хіджрою;
07 вересня (сб) – Похід на Хайбар;
09 вересня (пн) – Ташуа імама Хусейна;
10 вересня (вт) – ашуру — день поминання пророків-посланців Аллаха;
30 вересня (пн) – Початок місяця Сафар;
19 жовтня (сб) – Арбаїн;
26 жовтня (сб) – Ніч Хіджри;
27 жовтня (нд) – День смерті пророка Мухаммеда;
28 жовтня (пн) – Страждання імама Алі ар-Ріди;
09 листопада (сб) – День народження Пророка Мухаммеда.

Які дати слід виділити в 2019 році?


Мусульманські свята в 2019 році - Ісламські свята в 2019

Які дати слід виділити в 2019 році?


Ніч Бараат припадає на суботу – 20 квітня. Ввечері, на думку мусульман, Аллах прощає різні гріхи, але може і покарати, а також списати борги, винести відплата, дати по заслугах. В цей час народ молиться, намагається обміркувати погані вчинки і дає обіцянку більше не грішити.

Рамадан припадає на понеділок – 6 травня. Це відомий на весь світ пост, вважається шановним в культурі мусульман, передбачає індивідуальне ставлення. Мова не йде про веселу подію, адже з дня початку Рамадану слід дотримуватися посту і життєвого ритму, з метою очистити душу і тіло, наблизитися до Творця, щоб зцілитися від зроблених помилок.

Ніч Могутності і Приречення припадає на п'ятницю – 31 травня. Це не проста ніч для мусульман, адже в цей час, одного разу пророк Мухаммед отримав перші сторінки священного Корану.

Ураза Байрам припадає на середу – 5 червня. Люди дотримуються суворого посту, але завершується все веселощами. До цього готуються заздалегідь, слід добре прибрати в оселі, придбати новий одяг, приготувати безліч страв, подарунків і страв для близького оточення, а також порадувати незнайомців.

День Арафат припадає на неділю – 11 серпня. Вважається днем Аллаха, а також пам'ятною датою. Не можна здійснювати гріхи, інакше вони збільшаться і одного разу повернуться до людини за земного життя, або після смерті.

Курбан Байрам припадає на понеділок – 12 серпня. Це свято відносять до довгого періоду в календарі мусульман, так як вважається часом паломництва. Зазвичай накривається святковий стіл, на якому повинна бути баранина.

Новий рік за Хіджрою припадає на неділю – 1 вересня. Мусульмани дотримуються традицій, які зовсім не прийнятні для росіян і європейців. В цей день не накриваються столи, мусульмани направляються в мечеть, моляться, і слухають проповіді.

День Ашура припадає на вівторок – 10 вересня, тоді показує мусульманам Коран, що в цю дату створили небеса ангели і Адам. Дату, знову-таки, не зараховують до свят, так як серед мусульман оголошується загальний траур. Частково віруючі намагаються себе в усьому обмежити, звучить сумна музика, всі голосять.

День смерті пророка Мухаммеда припадає на неділю – 27 жовтня, так само, це сумна захід. За припущеннями, в цей день пішов самий відомий проповідник, який приніс народу Коран, і вважався засновником релігії в цілому.

День народження пророка Мухаммеда припадає на суботу – 9 листопада, влаштовується пишне свято з нагоди події, великі мегаполіси організовують цікаві заходи. Буває так, що свято триває цілий місяць!

Слід розуміти, що позначені дати для мусульман не обмежуються гуляннями і радісними подіями, надлишком особливих страв. Багато людей вважають ці дні шансом примножити добрі справи, які одного разу будуть порівнювати з поганими вчинками. Спочатку, мусульманські свята дозволяють піти на богослужіння, а також виконати всі класичні обряди відповідно релігії. Більш того, в певні дати мусульмани дають милостиню, намагаються порадувати оточення, навіть незнайомців, підносять подарунки в колі сім'ї та друзів. Роблять все можливе, щоб нікого не образити!


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: