Китайський Новий рік в 2019 році: історія, головні звичаї і дата святкування

Китайський Новий рік в 2019 році: історія, головні звичаї і дата святкування

Таке свято для китайців – по праву знаменна подія. Очевидно, що його відзначають не тільки за кордоном. Китайці організовують неймовірне захід, іменоване Чуныцзе, в перекладі це «свято весни».

Чому почали відзначати китайський Новий рік?


Китайський Новий рік в 2019 році: історія, головні звичаї і дата святкування

Чому почали відзначати китайський Новий рік?


Є припущення, ніби в переддень Нового року приходило незвичайне тварина, яке називали Нянь. Воно могло знищити всі запаси їжі, а то і напасти на кого-то з села. Нянь забирав навіть діточок, тварин, запаси зерна. Порятунком і захистом виявлявся лише шикарна вечеря, який китайці почали залишати біля дверей будинку. Чим більше виявлялося їжі, тим швидше приходило насичення Няня, і він залишав округу.

Родини намагалися приготувати максимум страв, щоб задобрити зле істота. Не рахуючи Няня, китайські будинку також намагалися проникнути злі духи. За свої неправомірні дії їх вигнали з основних місць проживання, тому ті намагалися знайти притулок серед простого народу. Лякати і виганяти духів вдавалося лише серйозним шумом, що видаються різними способами. В сучасному Китаї традиція актуальна і донині, адже влаштовуються шоу феєрверків, вибухають петарди, це ідеальний супровід свята.

Також подейкують, що згубно на нечисту силу діє червоний колір. У всі дні святкування на вулицях і в китайських будинках, ще в одязі переважає цей тон. Обряд намагаються шанувати донині, тобто напередодні свята на дверях і вікнах з'являється червона папір, а китайці вбираються у щось червоне. Самий актуальний елемент одягу – білизна, яке прийнято купувати і роздаровувати один одному. Колір одягу може змінюватися в залежності від протегує стихії. Не дивлячись на це, китайці завжди використовують хоча б 1 червоний елемент. Найбільш частий подарунок – червоні труси, адже вони здатні захистити не тільки тіло, але і душу від злих сил.

Як організовується свято і що буде символом року?

Не секрет, що Свято весни відзначається китайцями в плаваючу дату. Вона вираховується за місячним календарем, і в 2019 році це буде 5 лютого, тоді ж місцеве населення організує основні гуляння. Триватиме 2019 рік до 25 січня, поки 2020 рік вступить у владу. Чунь Цзе – справжній весняний символ, що гарантує багатство того, хто добре підготуватися. Народні гуляння проводяться протягом 15 днів, у цей період часу в державних установах і приватних компаніях – 2 тижні вихідних, хоча зустрічається і 1 тиждень.

За китайським календарем, панувати в 2019 році стане Жовта Земляна Свиня. Дане тварина вкрай популярне в Піднебесній, служить символом щастя і багатства в сім'ї. Одного разу свиняче м'ясо могли собі дозволити лише багатії. Нині свиня обіцяє м'якість і доброту, терпіння, миролюбність. За давньою притчею, свиня несподівано стала 12-м тваринам у східному гороскопі. На її місце планували поставити кота, але його розбудила щур, з такої причини Верховному правителю довелося зібрати тварин разом. Тоді вибір був зроблений випадково, і свиня придбала свою вагомість.

Яких традицій дотримуються китайці на Новий рік?


Китайський Новий рік в 2019 році: історія, головні звичаї і дата святкування

Будь традицій дотримуються китайці на Новий рік?


протягом 2-х тижнів китайці по-справжньому веселяться, притому свято відчувається, як вдома, так і на вулиці. В цілому, в 2019 році нічого не зміниться, місцеве населення буде накривати святковий обід, і серед страв почесне місце відведено пельменів. Звичайно, будуть і інші делікатеси, різні овочі і салати, м'ясо, рис, рибні страви, морепродукти.

Що відбувається напередодні свята?

Китайський Новий рік вважається особливим, підготовка до нього насичена. За повір'ям і згідно з традиціями, перед початком свята китайці проходять обряд очищення, приводять в порядок не тільки житло, але й душу, тіло.

Основна підготовка передбачає:

 • жінки влаштовують генеральне прибирання, все добре миють, так як ніде не повинно залишитися пилу;
 • старі речі викидаються, звільняючи місце чомусь новому;
 • китайці відвідують лазню задля очищення тіла;
 • на стіл ставлять делікатеси для святкування. В 1-й день не можна нічого готувати, тому все робиться напередодні;
 • під час трапези повинні бути мандарини і інші цитрусові, як символ добробуту;
 • зустрічати свято можна лише в ошатним, чистим і випрасуваним одязі;
 • будинок перетворюється з допомогою гірлянд, ліхтарів, інших прикрас. На дверях з'являється ієрогліф, як символ щастя, тільки перевернутий навпаки.
 • Під час підготовки слід попередньо придбати презенти для близького оточення. Перед тим, як зустріти Новий рік, сім'я вечеряє разом, в цей вечір разом збирається відразу кілька поколінь.

  Яких традицій дотримуються китайці?

  Китайське населення завжди дотримується традицій. У кожному регіоні індивідуальні особливості святкування, хоча підтримуються і загальні канони:

 • слід надіти щось червоне з одягу, даний колір справляється з різними чудовиськами, які раніше нападали на китайські сім'ї;
 • коли гості заходять в будинок, приносять з собою 2 мандарина, це символ щастя і благополуччя. Таку ж кількість фруктів і повертають цій сім'ї, якщо вона йде додому;
 • у всі дні святкування на вулиці запускають феєрверки, вони дозволяють відлякати злих духів;
 • на вікнах з'являються стрічки або червона папір, як додатковий захист;
 • у 1-й день не можна прибирати, так як можна вимести щастя з житлового будинку, що не дозволено виносити навіть сміття;
 • дорогі подарунки китайці один одному не дарують, але можуть презентувати трохи грошей в червоному конверті. Так як 8 – щасливе число, саме стільки має бути купюр. Не рекомендується використовувати непарна кількість грошей. Також подарунком є солодощі і класичні сувеніри.
 • Як зазвичай зустрічають китайський Новий рік?


  Китайський Новий рік в 2019 році: історія, головні звичаї і дата святкування

  Як зазвичай зустрічають китайський Новий рік?


  Щорічно збільшується число шанувальників східної релігії, місцевих традицій, тому китайський Новий рік викликає небувалий інтерес в різних куточках світу. При підготовці до 2019 році слід враховувати певні аспекти. Припустимо, слід надіти одяг коричневого, жовтого або зеленого кольору, супутні їм відтінки. На столі важливо достаток, адже Свиня обожнює багато і смачно їсти. Доречно зупинити вибір на салатах, віддавати перевагу рослинній їжі, овочів, фруктів.

  Підійде і випічка, м'ясні і рибні делікатеси. Зустрічати Новий рік слід в компанії друзів або сімейному колі. У Китаї символ року позначає благополуччя, тварина віддає перевагу стадний спосіб життя, тому залишатися на самоті – погана ідея. Найбільш важливо – створити атмосферу свята, веселитися в своє задоволення. Китайці вважають, ніби позитивні емоції і щирий сміх сприяють благополуччю і щастю у будинку!


  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: