Благовіщення в 2019 році: якого числа буде свято та як його відзначити

Благовіщення в 2019 році: якого числа буде свято та як його відзначити

Якщо подивитися старий стиль, то головні заходи припадає на 25 березня, але за новим стилем Благовіщення буде 7 квітня. Свято пов'язане з тим, що Діва Марія отримала благу звістку про те, що вагітна Ісусом. Православна церква вважає, ніби свято символізує людську спокута після гріхопадіння Єви. Якщо вірити переказам, Марія виховувалася у храмі, тому дала обіцянку Господу бути Дівою. У результаті, жінка зв'язала себе узами шлюбу, залишилася в Назареті. Одного разу до неї прийшов Архангел Гавриїл, який і розповів про велику пророцтві для Марії.

На Благовіщення люди багато моляться, ходять на богослужіння в церквах, притому всі одягаються в блакитні одягу. Крім того, важливо повечір'я і чування. Не можна забувати про різних літургійних нюанси, пов'язані з певним днем тижня. Буває, що на Благовіщення і Великдень в 1 день, це Кириопасха, відповідно до традиції об'єднуються. Слід подавати милостиню тим, хто потребує, випускати голубів, що можуть долетіти до Ангела Хоронителя і повідати йому про добрі справи, зроблені людьми за цей рік.

Добре б 7 квітня зробити Благовіщенську сіль, її зазвичай зберігають у мішечках. Для збору солі, сім'я повинна покласти по щіпці в мішечок, потім прожарити все у вогні, і відкласти подалі. Таким чином, вийде правильний оберіг, який не поступається по силі святій воді.

Традиції народу

Благовіщення цінується і вважається традицією народу. Свято увійшов в річний цикл, як символ зміни пори року. Різдво вважають характеристикою зими, а ось Благовіщення віщує прихід весни, літо і осінь також мають свої позначення. За основними прикметами на Благовіщення повинні прилітати птиці і з'являтися жаби, змії, комахи, пробуждающиеся після довгої сплячки.

Жайворонок – основний символ свята


Благовіщення в 2019 році: якого числа буде свято та як його відзначити

Жайворонок – основний символ свята


Очевидно, що жайворонок першим сповіщає про прихід весняних днів, тому йому приділяють особливу увагу. До свята господині пекли жайворонків, зокрема печиво з прісного тесту, за формою нагадує птаха. Даними частуванням ласували родичі, сусіди, дітки, і всі ділилися один з одним. Печиво іноді виносили туди, де живуть домашні тварини і є зерно, таким чином, птахи приносять тепло в окрузі. Крім того, весна завжди викликається під пісні і танці.

Звичайно, слід розуміти, що занадто гучне свято не дозволяли проводити. На даний момент традиція випікати жайворонків починає відновлюватися. І нехай символічність всього, що відбувається втрачена, більшість житлових приміщень у Благовіщення просякнуте ароматом свіжого печива.

Чим не можна займатися на свято?

За приказкою, що птахи гнізда не в'ють в Благовіщення, а дівчата коси не плете, зрозуміло, адже в цей день неодружені діви не збирали волосся в класичну косу. Можна відповідати звичаєм, якщо косу заплести попередньо, лягаючи спати напередодні свята. Також не вітали інші укладання волосся, зокрема і розчісування. Нині прикмета сприймається по-іншому, просто не рекомендується ходити в перукарню, підстригатися і фарбуватися. Невідповідність правилам може призвести до потенційного облисіння.

Ще не можна робити що-небудь по дому, зводячи роботу по господарству до мінімуму. Заборонено виносити речі, простіше кажучи, віддавати їх стороннім людям. Кажуть, що ці речі не повернуться назад, тому злодій, який здійснить злочин на Благовіщення, може радіти вдалому році.

Які прикмети збереглися донині?

Є припущення, що сильний шум дозволить вберегти худобу від хижаків і хвороб. Слід провести обряд, приміром, усім селом. При цьому потрібно використовувати різні предмети, здатні видавати серйозний шум, потім влаштовувати хода головною вулицею.

З метою зберегти врожай, дівчата збирали попіл з печі, а після лікували нею рослини в саду або на городі. В давнину вважали, раптом на даху будинку ще лежить сніг, то морози будуть, як мінімум місяць. Коли погода сонячна і тепла, попереду також будуть морозні дні. Якщо сонячно, гарантований хороший урожай зернових, а от мороз передбачає велику кількість огірків. В дощ завжди хороша рибалка і збір грибів, гроза у відповіді за урожайне літо.

напередодні свята – прекрасний час, щоб посіяти горох. Не варто експериментувати з розсадою, вона не зійде. На наступний день вже можна провести інші роботи, дійсно правильний період для посіву. Коли в небі не видно ластівок – тепло буде не скоро, а весна і зима виявляться вкрай холодними. Якщо переживаєте про здоров'я і благополуччя в родині, не беріть в борг, також нікому не давайте грошей.

Можна гадати?

Дівчата чекають Благовіщення, щоб поворожити, дізнатися долю, запитати про здоров'я і удачі. У свято неодружені діви і молоді жінки намагалися враховувати погоду, поведінка пташок, проводити веселі обряди на добробут, любов.

Кажуть, що багато хто вважав, ніби бажання здатна виконати навіть гілочка. Потрібно було на вулиці підібрати міцну гілку і покласти її під подушку. Вранці, якщо вона виявиться зламана – бажання неодмінно збудеться. Раптом залишиться цілою – доведеться ще чекати не менше року.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: