Песах 2019 року – дата проведення Єврейської Пасхи і традиції святкування

Песах 2019 року – дата проведення Єврейської Пасхи і традиції святкування

Песах – відома подія серед іудейського народу. Не дивлячись на те, що свято схожий з православним святом, Великдень євреїв приурочена не до воскресіння Ісуса. Це вшанування пам'яті іудейського народу, який звільнився від рабовласників. Подія святкують в різних державах світу, де живуть жиди. Виділяють певні традиції, які різняться з канонами православної культури. Євреї – вихідці з Єгипту, що довгі роки перебували в рабстві місцевого правителя. Після їх звільнення свято відзначають відповідно древнім традиціям, що зберігся донині.

Як визначається дата свята?


Песах 2019 року – дата проведення Єврейської Пасхи і традиції святкування

Як визначається дата свята?


Історія святкування Песаху – не те щоб багатовікова, а тисячолітня. З такої причини, свято не відповідає стандартному календарем європейців. Святкують Песах після першого повного місяця навесні, на 14 день місяця нісан, 1-го місяця в календарі євреїв. В основному, при перерахунку на поточний літочислення, це початок або середина весни.

зокрема, в 2019 році святкують Песах з 19 по 27 квітня, з п'ятниці і до ночі наступної суботи. Юдеї не працюють 20-21 квітня і 26-27 квітня. Дозволено виконувати свої обов'язки 22-25 квітня, але з низкою нюансів.

Що потрібно знати про це свято?

святкують Песах досить давно, по Священному Писанню очевидно, в який часовий період євреї перебували під керівництвом єгипетського фараона, що експлуатує людей і переважної їх віру. Народ, обраний Богом, нескінченно молився, з метою бути почутим. Одного разу Господь наслав на країну 10 страт, фараон дозволив євреям покинути ці землі тоді, коли небеса заберуть первістка єврейських сімей. Пророк Мойсей провів страждає, але звільнений народ через пустелю, і там люди блукали 40 днів, поки нарешті були врятовані.

Особисте найменування свято Песах здобув завдяки поняттю «песах», зокрема «пройти мимо». У вечір останньої з 10 страт, Всевишній сказав євреям пожертвувати ягня, а його кров'ю позначити двері житла, з метою сховатися від майбутнього покарання. Тоді смерть забрала життя первістків у Єгипті, але немовлята євреїв залишилися неушкоджені, вона пройшла повз них.

Особливості традиційного святкування


Песах 2019 року – дата проведення Єврейської Пасхи і традиції святкування

Особливості традиційного святкування


Якщо порівнювати з багатьма сучасними святами, ритуал проведення Песаха чітко регламентується, відхилення неприйнятні. Особливо в пошані сімейна трапеза – седер, також проводиться читання певних текстів, не можна працювати, і так далі. Відповідно, практично основною традицією донині вважають заборону на хамец, зокрема квасне. У зв'язку з цим, для організації вечері використовується незвичайна посуд, в якій не було неправильної їжі.

В цілому, до свята слід придбати нові тарілки й фужери, або скористатися тими, які зберігають лише для Песаха. Слід розуміти, що у перелік хамеца потрапляє навіть хліб, в його основі відбувається бродіння дріжджів або закваски. Сюди ж відносять тістечка, макарони, газовані напої, алкогольні напої, список дійсно великий. У переддень свята, у 2019 році – це ранок 19 квітня, від хамеца люди позбавляються або продають тим, хто сповідує іншу віру, тільки за невисокою вартістю.

Актуальне питання – що їсти на Песах? Спочатку мацу, зокрема прісний хліб (прямокутні коржі). За канонами приготування на блюдо потрібно всього 18 хвилин, тісто не встигне почати бродіння, тобто хліб не буде забороненим. Маца нагадує про ту поспіху, з якої в давнину юдеї збирали пожитки напередодні Результату. Їм довелося поквапитися, тому заведена тісто навіть не підійшло, випікалося всього пару хвилин.

Очевидно, що Песах – виключно свято в колі сім'ї, який проводять з близькими людьми. Основна особливість – вечеря седер, його організовують у 1-й день, за кордоном Ізраїлю – в перші 2 дні. За традицією все починається з моменту, коли зайде сонце, сім'я прийде з синагоги. Спільно сім'я сідає за стіл, молиться, співає псалми, а також дає один одному благословення. Важливо розставити свічки, вино, мацу, келих для пророка Іллі. Більш того, миски наповнюються підсоленою водою, як символ сліз, пролитих матерями, коли війська фараона вбивали дітей.

Передбачені вихідні на Песах?


Песах 2019 року – дата проведення Єврейської Пасхи і традиції святкування

Передбачені вихідні


Євреї з особливим трепетом і відповідальністю підходять до тижня Песаха, відповідно, дотримуються традицій, зокрема пов'язаних з вихідними днями. Основними у святі позначають 1 і 7 день свята, вихідні, притому в 1-й день не дозволено робити нічого. Потім також йде свято, хоча в цей період доступно вирішувати найпростіші справи, не особливо перевтомлюватися.

Останній день Песаха, як символ переходу народом Червоного моря. Його відзначають, як за традицією – в синагозі організовують церемонію «поділу морських вод», поруч з водоймами читають уривки з Тори. В інших країнах віруючий народ святкує 8 день Песаха. Це також важливо, як і Великдень християн, католиків. Його відзначають традиційно, з покоління в покоління, проводячи виключно в колі близьких людей.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: