День святого Валентина (всіх закоханих) в 2019 році

День святого Валентина (всіх закоханих) в 2019 році

Це свято з нетерпінням чекають закохані пари, а також ті, хто ще не знайшов свою половинку. Притому зазначають дату, як школярі, так і старше покоління, всюди лунають приємні побажання, любовні зізнання, все просякнуте ніжністю. Далеко не дарма цей день присвячений великій любові. У 2019 році свято припадає на четвер, 14 лютого.

Коли почали святкувати День закоханих?

Прообраз Дня Валентина – незвичайний фестиваль з еротичними аспектами, який проводили в Стародавньому Римі, в кінці зими. На ньому язичники хвалили покровительку Юнону, яка дала початок шлюбу і материнства. Вільні дівчата писали на пергаменті імена і клали їх в плетений кошик. А вільні хлопці діставали ці записки, щоб вибрати пару на найближчий рік. Метою дійства вважали збільшення рівня народжуваності в країні.

На думку православних людей, свято безпосередньо пов'язаний з легендою про Валентина, який жив у Римі, в 269 році. Тоді на чолі імперії стояв Клавдій Другий. Він не дозволяв солдатам одружуватися, вважаючи, що, якщо у чоловіка немає сім'ї, він активніше бореться за свою державу. Але волею випадку, польовий лікар і священик Валентин заперечуючи дану традицію, вночі таємно одружував закоханих пар, благословляючи їх на народження дітей. Як тільки государ дізнався про протиправні дії Валентина, той опинився за ґратами. Чекаючи на вирок, чоловік познайомився з Юлією, яка припадала донькою тюремному наглядачеві. Напередодні страти зізнався їй у коханні, але красуня побачила лист лише після смерті хлопця, і сталося це 14 лютого 269 року.


День святого Валентина (всіх закоханих) в 2019 році

Коли почали святкувати День закоханих?


за інформацією іншого авторитетного джерела, кажуть, ніби Валентин ставився до аристократів, і таємно був християнином. Він зумів навернути в особисту віру слуг, проводячи вінчання закоханих. Одного разу чоловіка заарештували і залишили у в'язниці. З урахуванням високого становища, він зумів уникнути страти, але постраждали слуги. Спочатку він відправляв тим, хто був у вірі, послання у вигляді сердець червоного кольору. Потім обміняв своє життя на свободу молодої пари. Загинув цей знаменитий людина на арені смерті, просто роздертий хижим звіром.

Ще одна легенда повідомляє, ніби Валентин був єпископом, був християнином, допомагав хворим людям. У зв'язку з тим, що не захотів зректися віри, його обезголовили і назвали християнським мучеником. Ще у 469 році Валентина іменували Святим, щоб вшанувати пам'ять, в результаті заснували спеціальний свято. У 1969 році інформацію вирізали з літургійного календаря, вважаючи дані недостовірними, без доказів. З того моменту, церква практично ігнорує торжество, і не заохочує свято.

Які народні прикмети актуальні?

Якщо одружитися 14 лютого, союз буде не лише довгим, але і надійним. Раптом розіб'ється дзеркало, відносини в родині, знову-таки, будуть щасливими. Рано вранці, коли дівчина помітить зграю птахів – у неї буде багато кавалерів, шанувальників. Вдень, зустрівши дівчину з коляскою – очікуйте поповнення в родині.

Виходячи з дому, забувши телефон і ключі, гроші, щось важливе – скоро людина зустріне любов. Якщо перша смс вранці прийде від чоловіка – гарантовано познайомитеся з другою половинкою. Коли від дівчини – суджений з'явиться не раніше, ніж через рік.


День святого Валентина (всіх закоханих) в 2019 році

Які народні прикмети актуальні?


Слід подивитися на небо у День закоханих. Якщо побачите ворона – зустрінетеся з хорошим чоловіком, але з крутим норовом. Снігур обіцяє лагідного чоловіка, турботливого. Горобчик як символ того, що дівчина вийде заміж за уважного, але не заможної людини. Гарна погода говорить про потепління і ранньої весни. Спіткнутися на місці – зустріти кохання або розлучитися з коханою людиною.

Свято в інших державах

В Польщі обов'язково відбувається паломництво в метрополію. Над входом розташована ікона, присвячена Валентину, всередині знаходяться його мощі. Самотні люди вважають, що візит принесе лише удачу, гарантує зустріч з другою половинкою.

В Канаді до свята готують листівки, а тваринам дарують валентинки у вигляді їжі. Діти до 12 років, які принесуть валентинки, заходять безкоштовно. Дівчата можуть запропонувати одруження будь-якому хлопцю, який сподобається. Відмова обіцяє певне покарання, приміром, фінансовий штраф, а то і висновок. Уникнути цього можуть лише одружені або заручені представники сильної половини суспільства.

У Франції у вигляді подарунків підносять дорогоцінні речі, про кохання говорять четверостишьями. Італійці обов'язково купують солодощі, які за формою нагадують серце. Якщо голландець відмовиться одружитися на жінці, яка зробила йому пропозицію, то у вигляді розради дарує їй шовкову сукню. Японці зовсім оригінально змагаються: на трибуні шикуються хлопці, які кричать визнання в любові другим половинкам. Найгучніший чоловік отримує цінний приз. Німці вважають, що Валентин був трохи не в собі, тому в свято прикрашають стрічками і кульками психіатричні лікарні, в каплицях проводять богослужіння.

Особливі ритуали

У День закоханих актуальні цікаві ритуали, у яких своя енергетика. Всі бажання, загадані в свято, часто збуваються. Особливо в це вірить прекрасна половина суспільства. Коли настає свято, кожен намагається використовувати магію, з метою привернути чоловіка і стати щасливою дружиною. Іноді люди виходять на вулицю, і запитують перехожих ім'я протилежної статі, відповідь і є ім'ям потенційного нареченого. Ще можна глянути у вікно, озирнутися. Якщо побачите собаку – чоловік буде відданим в усьому, а якщо кота – це мовить про те, що людина виявиться ненадійним за життя.

Також 14 лютого прийнято купувати красиві букети, загадувати бажання і просити у Валентина його реалізувати. Букет кладуть на воду і чекають. Квіти можуть поплисти, це говорить про те, що бажання не збудеться. Але якщо вони з'являться до берега, результат себе виправдає.

Також можна взяти в руки флакон духів, при доторканні пляшки, слід зосередити на ній увагу. Як тільки в пальцях з'явиться поколювання, слід сказати про кохання. Потім потрібно користуватися парфумами перед побаченням з симпатичним чоловіком. Аромат, насичений любовною магією, прив'яже людини, не дозволяючи йому піти.


День святого Валентина (всіх закоханих) в 2019 році

Свято в інших державах


Що подарувати?

Нині є традиції – радувати протилежну стать невеликими листівками, де є визнання в любові, їх називають валентинками. Звичайно, з часом не загубився сенс вручення настільки милого презенту, можна виразити свою вдячність колегам, начальству, друзям і знайомим. Також з'явилася традиція – дивувати близьке оточення невеликим подарунком. На увазі маються сувеніри, м'які іграшки, солодощі, тощо. Закохані хлопці часто підносять дамам ювелірні прикраси, аксесуари, імениті штучки. Дівчата у відповідь дарують краватки, годинники, браслети, запонки, іноді вироби з гравіюванням. Крім того, нерідко звучать зізнання в любові і пропозиції вийти заміж. У свято закохані одружуються, вважаючи, що дата найбільш оптимальна для даної події.

Всі закохані пари повинні разом проводити цей день. Підійде романтична прогулянка, вечеря при свічках, а найважливіше – ні в якому разі не лаятися. Дрібні негаразди вирішаться самі по собі, інакше все обернеться розривом відносин. Налаштуйтеся на те, щоб залишатися врівноваженим, спокійним, м'яким, краще поступитися, ніж конфліктувати, таким чином, відносини будуть міцніти з року в рік. Забудьте в День Валентина про годинник, адже щасливі люди не стежать за часом. Не варто насолоджуватися лише миттю, адже воно повинно тривати вічно.

На пострадянських просторах громадяни почали акцентувати увагу на День закоханих близько 20 років тому. І лише в останні роки він став масовим заходом, з прекрасними привітаннями, освідченнями та позитивними словами. Але слід взяти на замітку, що є і табу на свято Кохання. Наприклад, в Саудівській Аравії про нього не дозволено згадувати, так як дата офіційно заборонена і карається чималими штрафами і неприємними покараннями.


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: