Фільм Планета мавп 4 (2019)

Фільм Планета мавп 4 (2019)

В 2019 році очікується вихід ще одного фільму з воістину культової франшизи "Планета мавп".

Книга і класична серія фільмів

З тих пір, як в 1963 році французький письменник П'єр Буль випустив свій сатиричний науково-фантастичний роман "Планета мавп", інтерес до нього не згасає. Мало того, його всесвіт зажила своїм життям, знайшла риси пафосу і трагізму, про яких і не замислювався автор.

П'єру Булю щастило на екранізації - він є автором книги "Міст через річку Квай", фільм по ній став класикою світового кінематографа. Тому, вже через п'ять років після виходу роману, "Планета мавп" з'явилася на екрані.

Фільм Планета мавп 4 (2019)Фабула така: головний герой після космічного перельоту потрапляє на планету, населену расою розумних мавп і диких людей. Примати ловлять людей, вивчають їх повадки, ставлять на них досліди. В результаті однієї з таких облав головний герой (у романі - журналіст, на ім'я Улісс, у фільмі - вчений, на ім'я Тейлор) потрапляє в лабораторію наукового інституту разом з представницею диких людей Нової. Вивчає шлюбні звички людей шимпанзе Зіра швидко розуміє, що один з її підопічних по-справжньому розумний.

Сюжет книги та фільму багато в чому розходиться. Зокрема, книга - це сатира, маскуючись під серйозну НФ, вона описує, як люди деградували від неробства. У той же час мавпи ставали все більш розумними, і захопили владу. У книзі герой, втік з планети мавп виявляє, що, поки він був відсутній на Землі (а це 800 років, як-ніяк) влада і тут опинилася в лапах у шимпанзе.


Фільм розповідає більш трагічну історію. Втік з клітки головний герой виявляє уламки Статуї Свободи, після чого розуміє, що він на Землі. А значить, людство примудрилося знищити саму себе в ядерній війні. І, по суті, йому нікуди бігти.

Для свого часу фільм був просто революційним в технічному відношенні: грим акторів відрізнявся дивовижною правдоподібністю. Хоча це й мало свою ціну: актори, що грали мавп їли перед дзеркалом і пили через трубочку, щоб не пошкодити накладки.

Фільм Планета мавп 4 (2019)Слідом вийшли фільми "Під планетою мавп", "Втеча з планети мавп", "Завоювання планети мавп", та "Битва за планету мавп". Вони рішуче порвали з першоджерелом, але в них порушувалися серйозні питання: ксенофобія, досліди над тваринами, гонка озброєнь, рабство і свавілля влади, ескалація насильства і багато інші.

Для тисячі хлопчиків і дівчаток ця серія фільмів, з наївними на наш погляд спецефектами, стала чудовим вікном у кинофантастику.

"Планета мавп" Тіма Бертона

Головний темний казкар планети теж потрапив під чарівність класичної пенталогии, і в 2001 році перезняв фільм. На жаль, у нього було мало часу, студія Fox відмовлялася переносити дату релізу, і фільм вийшов невиразним. Сюжет фільму навіть не стикається з романом Буля і картинами оригінальної серії. Кажуть, сценарист цікавився, чи обов'язково у фільмі повинні бути мавпи.

Фільм Планета мавп 4 (2019)Для Тіма Бертона це був важкий досвід, йому пропонували зняти сиквел, а він у відповідь погрожував вистрибнути у вікно. Кінцівку фільму не зрозумів взагалі ніхто, включаючи, здається сценариста, який її написав.

Зате це фантастичне непорозуміння змінило кілька доль: Бертон зустрів свою музу і майбутню дружину Хелену Бонем-Картер, а Тім Рот відмовився від ролі професора Северуса Снейпа в "поттеріані" (зробивши, таким чином, королівський подарунок Алану Рікману). Остання історія показує, наскільки "Планета мавп" була популярна в свій час: Тіму Роту було цікавіше грати генерала армії шимпанзе, ніж професора зіллєваріння у дитячій казці.

"Повстання планети мавп" - початок нової серії

У студії Fox були права на екранізацію і не було ідей, що з ними робити. Але їх виручив продюсер і сценарист Рік Джаффа - його осяяло, і він написав чудовий сценарій, який дозволив з шумом і прибутком перезапустити серію.

Фільм вийшов 5 серпня 2011, і незважаючи на невтішні прогнози відразу зібрав касу і завоював любов глядачів. Що ж сталося?

Фільм Планета мавп 4 (2019)Рік Джаффа і компанія відмовилися від космосу: жодних перельотів, ніяких таємниць, Планета мавп - це Земля, причому в самому найближчому майбутньому. Дія починається в Сан-Франциско, а головний герой - мавпа Цезар знаходить розум внаслідок впливу експериментального вірусу-ліки. Творці фільму відмовилися від гриму, на користь технології "захоплення руху", і мавпи у фільмі цілком виглядають, як мавпи (а не людиноподібні примати з оригінальних фільмів). Експериментальний вірус не тільки робить приматів розумними, він ще і вбиває людей - людство, звичайно винищило саме себе, але не у війні і не в наслідок деградації від ліні. У фільмі багато відсилань до кінокартині 1968 року, які були тепло зустрінуті фанатами.


11 липня 2014 роки на екрани вийшло продовження - "Планета мавп: Революція", а 13 липня 2017 третій фільм "Планета мавп: Війна". Конфлікт в них відбувається на різних рівнях: люди воюють з мавпами, люди воюють з людьми, мавпи воюють з мавпами, а головний герой першої частини - Цезар, прагне не допустити бійні, але вона все одно відбувається. В кінці третього фільму Цезар вмирає.

Так куди ж рушить сюжет, якщо головний герой мертвий?

"Планета мавп - 4", факти і припущення

Відомості про те, що продовження буде, надходять не з боку фанатів, а з студії - а значить, їх можна вважати достовірними. Режисер останніх двох картин франшизи, Метт Рівз неодноразово заявляв, що повернеться в проект навіть якщо посада режисера віддадуть комусь ще. Але навіщо б босам студії це знадобилося, якщо Метт зняв два чудових фільму і хоче зняти ще? Так що з високою часткою ймовірності, режисером картини стане саме він.

Фільм Планета мавп 4 (2019)Сюжетна лінія Цезаря завершена, але є ще ті, що вижили люди, розумні мавпи теж не перевелися. Місія на Марс, з якої втратили зв'язок, була побіжно згадано в першій частині. Якщо астронавти не загинули, а заснували колонію і дали потомство, через пару сотень років вони можуть відправиться відвойовувати свою історичну батьківщину. Таким чином, можна витончено закільцювати сюжет, зробити реверанс у бік класичної серії і навіть перезняти перший фільм з новими можливостями кінематографа.

Дата виходу фільму ще не визначена, орієнтуються на 2019 рік, втім, студія, навчена гірким досвідом "Планети мавп" Тіма Бертона, може змістити терміни випуску на 2020. І це правильно: краще робити довше, але краще!


Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я: