Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

Прощену неділю є дуже важливим днем для кожного православного християнина. Саме в цей час люди отримують унікальну можливість розпрощатися з усіма образами, налагодити відносини з близькими і залишити в минулому всі конфлікти, якими серйозними б вони не були.

Кожна віруюча людина прагне очистити свою душу до настання Великого посту, і це свято стає кращою можливістю для виконання цього богоугодного справи. У цьому матеріалі ми дізнаємося всю суть свята, народні традиції, присвячені Прощеному неділі, а також дату, на яку припадає останній день масниці в прийдешньому 2019 році.


Зміст:
 • Історія урочистості
 • Дата свята в 2019 році
 • Традиції Прощеної неділі
 • Основні правила і заборони
 • Відео

 • Історія урочистості

  Прийнято вважати, що споконвічну традицію приносити покаяння перед усіма оточуючими заснували ще Стародавні греки в античні часи. Їхні жерці любили відчувати свій дух і тіло на міцність, усамітнюючись в суворій пустелі або високих горах на певний час. Настільки суворі катування далеко не кожен міг витримати і часто пішов у пустельництво, просто вже не повертався.

  Знаючи про можливі небезпеки, священнослужителі перед відправленням в дорогу просили прощення у всіх оточуючих, ніж очищали свою душу від гріховних тягостей. Після такого ритуалу їм було набагато простіше покидати своїх рідних і знайомих, адже вони знали, що ніхто не таїть у своїй душі на них образи.

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Ця традиція з плином часу, через тісні контакти двох дружніх народів «перекочувала» в Давньоруська держава.

  Поступово православна церква повністю асимілювала цей звичай, зробивши його невід'ємною частиною релігійного ритуалу. Після повного прийняття духовним співтовариством, свято отримав ще й інша назва – Адамового вигнання.

  Таким чином, православне духовенство вирішило нагадати людству про всеосяжну щедрість Творця, прикладом якого повинні дотримуватися всі люди. У всіх церквах в такий день виповнюється особливе служіння, в якій священнослужителі оповідають своїм парафіянам про важливість такої чесноти, як прощення.

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Адже, відповідно до заповідей Святого Письма, всі бунтівні душі, очистившись від пороків, після смерті будуть позбавлені від скверни тілесних недуг і відправляться прямо на небеса.

  Всупереч загальній думці про розгульний характер останніх днів масниці, Прощену неділю дуже важлива, відповідальна і серйозна час. В такий день потрібно, насамперед, розібратися з власними душевними переживаннями і скинути важкий вантаж образи, який непосильною ношею супроводжує кожного з нас.

  Це свято, коли всі віруючі люди зобов'язані вести себе гідно, прощати близьким людям їхні гріхи і не звертати уваги на підступи недоброзичливців. Крім того, в такий період прийнято поминати померлих родичів, відвідувати кладовища і чинити молитви за упокоєння їхніх душ.

  Дата свята в 2019 році

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Прощену неділю, як і багато інші православні свята, не має постійної дати. День настання свята є плаваючим і повністю залежить від часу настання Олійної тижні.

  В прийдешньому 2019 році, наші співвітчизники цей день будуть відзначати 10 березня, коли закінчуються олійні веселощів, а разом з ними і підготовка до Великого посту. Розраховується дата настання Прощеної неділі, виходячи із дня Великодня. Необхідно від часу свята Господнього Воскресіння відняти тривалість Великого посту, тобто 49 днів.

  Традиції Прощеної неділі

  Для того, як провести цей святковий день, не існує єдиного обряду, який би підійшов кожній людині без винятку. Всі ми абсолютно індивідуальні, і позбутися від внутрішніх переживань можемо, тільки якщо самостійно подолаємо свої образи.

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Основне правило даного торжества полягає в усвідомленні допущених помилок і додатку всіх сил, щоб їх виправити або хоча б покаятися в їх вчиненні.

  З глибини століть дійшла до нас традиція, обов'язкова для кожної православної людини. Вона говорить про те, що в неділю віруючі люди завжди просять один в одного прощення, причому першим повинен покаятися той, хто старше, так наприклад: батьки спочатку вибачаються перед дітьми, вчителів-перед учнями, ну а начальство перед своїми підлеглими.

  У цей святковий день обов'язково очистити душу від тяжкого тягаря образ і недомовленості.

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Ще однією традицією наших предків, якій нинішнє покоління все частіше нехтує, є звичай відвідувати місця поховань. Робиться це для того, щоб у світлий день Прощеної неділі згадати про покійних, помолитися за їхні душі і попросити вибачення у людей, що давно покинули цей світ.

  Згідно з давнім переданням, в цей самий час предки можуть чути наші щирі слова покаяння і обов'язково пробачать будь-які образи, якщо людина в них щиро розкаюється.

  Основні правила і заборони

  Останній день Масляної – це час щирості, миру і добра. В цей день категорично заборонено влаштовувати конфлікти, злитися на оточуючих, підвищувати голос на свого ближнього, ображати і ображатися.

  Всі наміри людей зобов'язані бути тільки гарні, а вчинки — повними доброти і людяності.

  Якого числа Прощена неділя в 2019 році - все про Новий рік 2019

  Необхідно бути готовим пробачити людину, яка щиро покається перед вами і це є головною умовою даного торжества. Іноді відпустити образу буде неймовірно важко, але тільки пересилив себе, і зробивши цей благородний вчинок, можна положистістю звільнитися від душевних тривог.

  У Прощену неділю також не схвалюється виконання будь важкої роботи. Господині повністю звільняються від повсякденних обов'язків, не працюють на городі та по господарству, але зате приділяють основну частину часу готування, адже напередодні Великого посту, дозволено балувати себе різними смаколиками, які не містять м'яса.

  Прощену неділю вже сотні років багатьом людям допомагає полегшити душевні страждання і забути навіть самі страшні образи.

  Багато і зараз дотримуються цієї незабутньої традиції, щиро каючись перед своїми близькими людьми. Але в останні роки, все частіше втрачається духовність звичаю, перетворюючи його в популярну формальність, що абсолютно не відповідає споконвічного змісту світлого свята.

  Відео


  <iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/QKCO7l_eSNc"></iframe>
  <iframe height="350 src=http://www.youtube.com/embed/ORSi_ru9k7Q"></iframe>

  Рекомендуємо для перегляду

  Додати коментар
  Ваше ім'я: