ГоловнаКонтакти

Чи можна їсти рибу в Різдвяний піст?

Рекламний блок


Різдвяний піст триває сорок днів з 28 листопада по 6 січня. Це другий великий піст протягом року. Обмеження їжі не настільки суворі, як у період Великого посту. Але важливо дотримуватися не лише тілесний, а також духовний піст.


Якщо про духовне утриманні чули багато віруючих і розуміють, що треба ходити до церкви і молитися, то про те, що їсти, знають не всі. Основне питання, яке цікавить віруючих: чи можна їсти рибу в Різдвяний піст. Щоб відповісти на це питання, необхідно подивитися календар харчування на це час.


Різдво потрібно зустрічати з чистою душею, добрими помислами і підготовленим тілом. Піст - це не тільки стриманість в їжі, але також у справах і думках. Це означає, що якщо просто харчуватися за релігійним календарем, але не виконувати інші вимоги, то пост просто перетворитися на дієту. Не можна в період Різдвяного посту вести інтимне життя, дивитися телевізор, злитися і лаятися.
12


Обмеження по харчуванню


У будь багатоденний піст не дозволяється вживання м'яса, але, чи можна їсти рибу в пост 2014? Обмеження в харчуванні в Різдвяний піст багато в чому схожі з Петровим постом. В понеділок, середу і п'ятницю не можна їсти рибу, взагалі варто дотримуватися сухоядения (по можливості). До 2 січня у Різдвяний піст можна їсти рибу по суботах і неділях, а також у святкові дні. З 2 січня і до закінчення посту стриманість в їжі дуже суворе і рибу їсти не можна. Також допускається риба у святкові дні - 4 грудня, 19 грудня, але тільки, якщо вони випадають на вівторок, четвер або вихідні.


З другого січня за правилами треба харчуватися тільки один раз в добу. В принципі, такі суворі обмеження встановлені для церковнослужителів, а ось миряни можуть створювати для себе більш зручний розклад прийому їжі. Адже піст не повинен заважати вести нормальну активне життя, ходити на роботу.


Урізноманітнити меню свят допоможуть дієтичні салати на новий рік.


Щоб точно зрозуміти, коли можна їсти рибу в різдвяний піст, пропонуємо вашій увазі докладний список продуктів харчування. В середу, четвер і п'ятницю мирянам можна їсти:

Овочі та фрукти;

Хліб;

Горіхи;

Гарячі страви на основі овочів і круп, але приготовані без олії;


По вівторках і четвергах, а також з вихідним плоть до 19 грудня можна їсти рибу, пити трохи вина. Що стосується періоду посади після 19 грудня, то треба виключити із днів, коли риба допускається, вівторок і четвер. Залишаються тільки вихідні, і так триває до 2 січня. З цього дня риба повністю виключається до настання Різдва - 7 січня.


Які продукти можна їсти


Меню в пост не буває мізерним, якщо господиня до цього часу підготуватися заздалегідь і визначитися з тими рецептами, які буде готувати. З допустимих продуктів можна правильно сформувати раціон. Наприклад, овочі можна не тільки варити, але також гасити і солити. Замість солодощів допускаються сухофрукти і будь-які горіхи. М'ясо замінюють гриби (не варто ними зловживати кожен день, тому що організму складно засвоювати цей продукт). Варто уважніше придивитися до різноманітних каш. Звичайно, варити їх треба тільки на воді і не додавати вершкове масло, але можна урізноманітнити смак медом, горіхами, фруктами та сухофруктами.


Готуватися до Різдвяного посту треба заздалегідь. Адже різні ягідні і фруктові загортання в цей період будуть актуальні.


Окремо нагадаємо про існування бобових і соєвих продуктів. У них міститься багато рослинного білка, який зможе компенсувати не надходження тваринного білка. У звичайні дні ми рідко згадуємо про бобових, а час Різдвяного посту - вдалий час, щоб згадати про цих продуктах і знайти нові цікаві рецепти по їх приготуванню. Хліб їсти можна, але не здобний. Якщо дні посту не суворі, то перед Різдвом можна їсти рибу і готувати з використанням рослинної олії.


Що заборонено їсти в Різдвяний піст:

М'ясо, птицю;

Продукти з м'яса;

Будь-які яйця;

Молоко та продукти з молока, в тому числі сметану, вершкове масло і кисломолочні продукти;


Дуже актуальними в пісному меню будуть страви з картоплі.


Окремо багато хто задається питанням про те, чи можна їсти рибу в Різдвяний піст перед причастям. Це питання часто задають настоятелю, тому в рамках даної статті слід зазначити, що це питання слід обговорювати зі своїм духовним наставником. В інтернеті священики не ризикують відповідати на це питання, тому що підготовка до таїнства причастя ведеться індивідуально.


Необхідно пам'ятати про те, що Різдвяний піст - це не просто час обмежень в їжі. Пост не слід плутати з дієтою, бо він не включає в себе тільки відмова від м'яса і молочних продуктів. Важливо постійно ходити до церкви і молитися, намагатися не злитися в своїх думках, бути добрим у дію.


По можливості слід відмовитися від інтимного життя, перегляду телевізора і відвідування розважальних заходів.

Рекламний блок

Рекомендуємо для перегляду

Додати коментар
Ваше ім'я:  -
загрузка...